Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Planujesz wynająć lub kupić mieszkanie? Zwróć uwagę na jego lokalizację i otoczenie. Nie wszędzie będzie tak samo czysto.

Mieszkanie przy ruchliwej ulicy

Wynajem: Jeśli w planach masz tylko czasowy wynajem, nieobce ci urządzenie zwane odkurzaczem, do tego śpisz snem kamiennym przy niemałym hałasie, możesz tak usytuowane mieszkanie wynająć. Jego atutem zapewne jest bliskość do sklepów, urzędów, pracy bądź uczelni, ewentualnie atrakcyjna cena. Raczej nie powinieneś decydować się na taką lokalizację, jeśli masz dzieci.

Kupno: Jesteś pewien, że chcesz mieszkać przy miejskiej arterii? To decyzja nie tylko na dziś, ale na najbliższych kilkadziesiąt lat. Kupując mieszkanie przy ruchliwej ulicy, akceptujesz mieszkanie w hałasie. Musisz się też liczyć z koniecznością częstego odkurzania. Kto mieszka w stolicy, ten wie, jak uciążliwe jest sprzątanie w Warszawie mieszkań położonych np. w Alejach Jerozolimskich czy przy ulicy Marszałkowskiej.

Mieszkanie na parterze

Wynajem: Możesz wynająć takie mieszkanie, jeśli nie potrzebujesz zbyt wiele spokoju, a miotełkę do kurzu masz zawsze pod ręką. Nisko położone mieszkania brudzą się szybciej. Dodatkowo, jeśli to niski parter, musisz liczyć się z przechodniami spacerującymi pod twoim oknem.

Kupno: Musisz mieć naprawdę dobre argumenty, by kupić mieszkanie na parterze. Takim argumentem może być na przykład patio, na które nie mogą liczyć mieszkańcy wyższych pięter. Jeśli mieszkanie nie ma patio i jest położone od strony podwórka, musisz liczyć się nie tylko z wszechobecnym kurzem, ale i piłkami, które często wpadają przez okna.

Mieszkanie na parterze, o ile znajduje się w naprawdę cichym miejscu, jest dobrym wyborem dla osób starszych i wszystkich tych, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Mieszkanie w pobliżu budowy

Wynajem: Nikt nie lubi mieszkać w pobliżu budowy. Powody są proste, dużo hałasu, dużo kurzu, problemy z przemieszczaniem się – rozkopane chodniki to norma. Wynajem mieszkania w takim miejscu raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jedynym argumentem przemawiającym za podpisaniem umowy może być atrakcyjna cena.

Kupno: Rozejrzyj się dobrze po okolicy. Odpowiedz sobie na pytanie, czy lokalizacja ci odpowiada. Zastanów się, jak będzie wyglądało otoczenie po zakończeniu budowy. Być może perspektywa okaże się kusząca i warto będzie trochę się przemęczyć w oczekiwaniu na nową drogę, sklep lub szkołę. Niewykluczone, że uciążliwości związane z budową pozwolą ci wynegocjować niższą cenę za mieszkanie.

Mieszkanie blisko zsypu na śmieci

Wynajem: O nie, to nie brzmi dobrze, nawet przy krótkotrwałym mieszkaniu. Dobrze się rozejrzyj, czy nie ma w okolicy innych ofert. Zsyp to nie tylko wydobywający się z niego nieprzyjemny fetor, to także insekty, które lubią sobie urządzać wycieczki do pobliskich mieszkań.

Kupno: Ciężko wyobrazić sobie argumenty przemawiające za kupnem mieszkania w pobliżu zsypu lub altanki śmietnikowej. Niska cena ładnego mieszkania być może ma na celu przysłonięcie tej właśnie wady. Co prawda są środki zwalczające insekty, ale perspektywa kilkudziesięciu lat walki z nimi nie wygląda na zachęcającą.

Previous ZAATAKOWAŁ SĄSIADA NOŻEM, PO ZARZUTACH TRAFIŁ POD DOZÓR POLICJI
Next TRAGEDIA NA DRODZE-APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Lubię korzystać ze spa, ale to wymaga zaplecza finansowego i czasu

Dziennikarka nie przywiązuje wagi do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Od lat używa tylko jednego, uniwersalnego kremu do twarzy. Chciałaby natomiast częściej korzystać z zabiegów w ośrodkach spa. Twierdzi jednak, że wymaga to dużych nakładów

Life&Style 0 Comments

Witamina C w płynie – doskonała dla Twojej odporności

Znaczenie witamin dla naszego organizmu jest ogromne i jest to fakt niezaprzeczalny. Specjaliści zajmujący się medycyną wielokrotnie podkreślają, że warto dbać o suplementację witamin, by ich poziom w organizmie był

Life&Style 0 Comments

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź