Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Planujesz wynająć lub kupić mieszkanie? Zwróć uwagę na jego lokalizację i otoczenie. Nie wszędzie będzie tak samo czysto.

Mieszkanie przy ruchliwej ulicy

Wynajem: Jeśli w planach masz tylko czasowy wynajem, nieobce ci urządzenie zwane odkurzaczem, do tego śpisz snem kamiennym przy niemałym hałasie, możesz tak usytuowane mieszkanie wynająć. Jego atutem zapewne jest bliskość do sklepów, urzędów, pracy bądź uczelni, ewentualnie atrakcyjna cena. Raczej nie powinieneś decydować się na taką lokalizację, jeśli masz dzieci.

Kupno: Jesteś pewien, że chcesz mieszkać przy miejskiej arterii? To decyzja nie tylko na dziś, ale na najbliższych kilkadziesiąt lat. Kupując mieszkanie przy ruchliwej ulicy, akceptujesz mieszkanie w hałasie. Musisz się też liczyć z koniecznością częstego odkurzania. Kto mieszka w stolicy, ten wie, jak uciążliwe jest sprzątanie w Warszawie mieszkań położonych np. w Alejach Jerozolimskich czy przy ulicy Marszałkowskiej.

Mieszkanie na parterze

Wynajem: Możesz wynająć takie mieszkanie, jeśli nie potrzebujesz zbyt wiele spokoju, a miotełkę do kurzu masz zawsze pod ręką. Nisko położone mieszkania brudzą się szybciej. Dodatkowo, jeśli to niski parter, musisz liczyć się z przechodniami spacerującymi pod twoim oknem.

Kupno: Musisz mieć naprawdę dobre argumenty, by kupić mieszkanie na parterze. Takim argumentem może być na przykład patio, na które nie mogą liczyć mieszkańcy wyższych pięter. Jeśli mieszkanie nie ma patio i jest położone od strony podwórka, musisz liczyć się nie tylko z wszechobecnym kurzem, ale i piłkami, które często wpadają przez okna.

Mieszkanie na parterze, o ile znajduje się w naprawdę cichym miejscu, jest dobrym wyborem dla osób starszych i wszystkich tych, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Mieszkanie w pobliżu budowy

Wynajem: Nikt nie lubi mieszkać w pobliżu budowy. Powody są proste, dużo hałasu, dużo kurzu, problemy z przemieszczaniem się – rozkopane chodniki to norma. Wynajem mieszkania w takim miejscu raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jedynym argumentem przemawiającym za podpisaniem umowy może być atrakcyjna cena.

Kupno: Rozejrzyj się dobrze po okolicy. Odpowiedz sobie na pytanie, czy lokalizacja ci odpowiada. Zastanów się, jak będzie wyglądało otoczenie po zakończeniu budowy. Być może perspektywa okaże się kusząca i warto będzie trochę się przemęczyć w oczekiwaniu na nową drogę, sklep lub szkołę. Niewykluczone, że uciążliwości związane z budową pozwolą ci wynegocjować niższą cenę za mieszkanie.

Mieszkanie blisko zsypu na śmieci

Wynajem: O nie, to nie brzmi dobrze, nawet przy krótkotrwałym mieszkaniu. Dobrze się rozejrzyj, czy nie ma w okolicy innych ofert. Zsyp to nie tylko wydobywający się z niego nieprzyjemny fetor, to także insekty, które lubią sobie urządzać wycieczki do pobliskich mieszkań.

Kupno: Ciężko wyobrazić sobie argumenty przemawiające za kupnem mieszkania w pobliżu zsypu lub altanki śmietnikowej. Niska cena ładnego mieszkania być może ma na celu przysłonięcie tej właśnie wady. Co prawda są środki zwalczające insekty, ale perspektywa kilkudziesięciu lat walki z nimi nie wygląda na zachęcającą.

Previous ZAATAKOWAŁ SĄSIADA NOŻEM, PO ZARZUTACH TRAFIŁ POD DOZÓR POLICJI
Next TRAGEDIA NA DRODZE-APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Właściwości i zastosowanie zimnotłoczonego oleju lnianego

Olej lniany powstaje w wyniku procesu zimnego tłoczenia nasion lnu, a stosowany w codziennej diecie, dostarcza do organizmu korzystnych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, ponieważ jest ich bogatym źródłem.

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Polecany laryngolog w Warszawie – Mille Medica

Wiosna kojarzy się nam zwykle z najpiękniejszą porą roku. Wszystko budzi się do życia, rozkwita. Ale jakże często właśnie wtedy jesteśmy najbardziej podatni na choroby, zwłaszcza układu oddechowego. Dochodzą do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź