Jak działają agencje rekrutacyjne?

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Konkurencja na rynku jest intensywna, a znalezienie pracy stało się trudniejsze niż kiedykolwiek. Ale bez względu na to, na jakim etapie kariery się znajdujesz, posiadanie właściwego doradztwa i wsparcia w poszukiwaniu pracy może stworzyć ogromną różnicę. To może pomóc ci wylądować w doskonałej roli. Spośród różnych dostępnych opcji, najlepszą jest skorzystanie z usług renomowanych agencji rekrutacyjnych, takich jak np. globalna agencja rekrutacyjna.

Myślisz, że jak to będzie pomocne? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci zacząć od tego!

Agencja Rekrutacyjna. – Co to jest?

Agencje rekrutacyjne, znane również jako firmy pośrednictwa pracy, pomagają dopasować oferty pracy do odpowiednich kandydatów. Firmy te współpracują bezpośrednio z innymi firmami, aby zaoferować najlepsze dopasowanie do wolnych stanowisk pracy.

Konsultant rekrutacyjny pozyskuje nowe możliwości, optymalizuje CV i sporządza krótką listę najlepszych kandydatów. Po zakwalifikowaniu kandydata na shortlistę, prowadzą go i dostarczają wskazówek, które pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Są oni głównie odpowiedzialni za usprawnienie procesu poszukiwania pracy i zapewnienie najlepszego dopasowania do wolnego stanowiska.

Agencje rekrutacyjne – Jak one działają?

Choć każda agencja rekrutacyjna może mieć swój wyspecjalizowany proces pracy, to jednak podstawa dla wszystkich pozostaje taka sama.

Na poziomie początkowym, agencja otrzymuje opis stanowiska pracy od organizacji posiadającej stanowisko otwarte.

Po otrzymaniu opisu stanowiska i szczegółowym zapoznaniu się z nim, agencja sporządza listę kandydatów. Odbywa się to poprzez wyszukiwanie i sporządzanie krótkiej listy CV i życiorysów kandydatów, którzy najlepiej odpowiadają wymaganiom związanym z danym stanowiskiem.

Organizacja wybiera osoby, które według nich będą najlepszymi opcjami na dane stanowisko.

Następnie firmy zwracają się do agencji o zorganizowanie oraz koordynację rozmowy kwalifikacyjnej pomiędzy firmą a kandydatem.

Agencje rekrutacyjne – Jak można je osiągnąć?

Podczas gdy większość agencji przychodzi bezpośrednio do kandydata, można również rozważyć zadzwonienie do nich. Musisz zidentyfikować agencje, które mają idealną dla Ciebie ofertę pracy. Możesz podzielić się z nimi swoim życiorysem i udać się na spotkania przygotowawcze.

Alternatywnie, agencja rekrutacyjna dotrze do Ciebie, przeglądając Twoje CV online i gdy okaże się, że doskonale nadajesz się do tej roli.

W obu przypadkach konsultant rekrutacyjny będzie działał jak pośrednik pomiędzy firmą a Tobą. Podzieli się Twoim CV z firmą i zaplanuje rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli wszystkie wyniki będą pozytywne, to pomogą Ci w przygotowaniu rozmowy kwalifikacyjnej i zaoferują porady i wskazówki oraz pokierują Cię w poszukiwaniu najlepszych rezultatów rozmowy.

Agencje rekrutacyjne – korzyści z ich wykorzystania

Dostępność usług agencji rekrutacyjnych może być bardzo korzystna w procesie poszukiwania pracy.

Agencje te posiadają dogłębną wiedzę w tej dziedzinie i mogą zaoferować Państwu szczegółowe informacje na temat firmy, profilu pracy i innych istotnych szczegółów. Renomowane agencje, takie jak globalna agencja rekrutacyjna, zaoferują Ci wszelkie wskazówki i wsparcie w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. Będzie oferować porady, aby złamać rozmowę w najlepszy sposób. Ponadto, będą one oferować szczegóły na temat kultury i historii firmy.

Poza tym, agencje rekrutacyjne mogą zaoferować Ci inne korzyści, takie jak:

  • Porady dotyczące CV i życiorysu
  • Coaching w sprawie złamania wywiadu
  • Dostępność konstruktywnych informacji zwrotnych od pracodawcy i każdej rozmowy kwalifikacyjnej
  • Uaktualnianie wyniku końcowego, czy to wyboru, czy odrzucenia
  • Doradztwo specjalistyczne w określonych dziedzinach
  • Oferowanie Ci bardziej odpowiednich stanowisk w obecnym i przyszłym scenariuszu

Agencje rekrutacyjne – Czy możliwe jest podpisanie umowy z więcej niż jedną agencją?

Jeśli szukasz pracy od dłuższego czasu, chętnie dowiesz się, że możesz zapisać się na więcej niż jedną agencję rekrutacyjną w tym samym czasie.

Nie ma reguły mówiącej o tym, że można się podpisać tylko z jedną agencją rekrutacyjną. Mądrze jest jednak upewnić się, że nie udostępniasz swojego CV temu samemu pracodawcy z dwóch lub więcej agencji rekrutacyjnych. Dzieje się tak dlatego, że spowodowałoby to powielenie Twojego CV. Może to skończyć się dla Ciebie niezręczną sytuacją i pogorszyć Twoją sytuację.

W takiej sytuacji zawsze możesz poprosić przedstawiciela Twojej agencji o poinformowanie Cię o firmie, jeśli przesyła Ci on Twoje CV.

Agencje rekrutacyjne są naprawdę pomocne. Najlepszą rzeczą jest to, że nie pobierają żadnych opłat od kandydata, zwłaszcza gdy do Ciebie docierają; a nawet jeśli tak się stanie, to kwota jest symboliczna. Więc po co walczyć o sam proces poszukiwania pracy? Skorzystaj z pomocy jednej z najlepszych agencji rekrutacyjnych, takich jak globalna agencja rekrutacyjna, a może wylądujesz na długo oczekiwanej wymarzonej pracy.

Więcej informacji na:  http://topagencjahr.pl/

Previous Księgowość w firmie
Next Czym jest psychoterapia uzależnień?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Gdzie w Warszawie wykonać stronę internetową?

Własna strona internetowa nie stanowi dziś przewagi konkurencyjnej, lecz jej brak skazuje naszą firmę na niebyt. Nie możemy więc myśleć o niej jako o “dodatku” do naszego biznesu, bo jej

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź