Implant zęba – kiedy wstawić i ile kosztuje?

Implant zęba – kiedy wstawić i ile kosztuje?

Utrata zęba to problem natury estetycznej i zdrowotnej. Niegdyś jednym rozwiązaniem było założenie protezy. Jednak świadomość a także oczekiwania pacjentów rosną i dlatego większe zainteresowanie ma obecnie leczenie implantologiczne i to nawet mimo wysokiej ceny. Jakie są więc wskazania do założenia implantu?

Implant zęba to proteza zęba, której zadaniem będzie odbudowa utraconego uzębienia. Między implantem a znaną protezą jest spora różnica. Proteza jest elementem ruchomym, który nakłada się na dziąsła celem uzupełnienia brakujących zębów. Zęby w protezie są wykonane z porcelany albo akrylu, osadza się je na akrylowej płycie. Protezy zakłada się z pomocą kremów mocujących lub mogą się one opierać na konstrukcji metalowej.

Implant jest jak śrubka, którą umieszcza się w kosci szczęki albo żuchwy. Wykonuje się ja z tytanu, który nie koroduje i jest dobrze tolerowany przez organizm. To opcja, która pełni rolę korzenia zębowego. Po kilku miesiącach od ulokowania łączy się z tkanką kostną. Gdy te elementy się zrosną zakładany będzie łącznik a także korona zębowa, która uzupełnia ubytek.

Implantologia jest stale rozwijająca się dziedziną stomatologii, która oferuje pacjentom wiele rozwiązań. Obecnie stosuje się albo implanty tytanowe albo cyrkonowe.

Tytanowe wykonane z tytanu o wysokiej kompatybilności i trwałości. Szybko integruje się z kością i dzięki temu implanty są trwałe, stabilne oraz wytrzymałe. Niektórzy jako wadę tego rozwiązania wskazują kolor. Jeśli bowiem dojdzie do obniżenia linii dziąsła to metalowa cześć może być widoczna.

Inną opcją są cyrkonowe implanty wykonane z tlenku cyrkonu. Mają one kolor kości słoniowej i tym samym bardziej przypominają tkankę zęba. Są one wytrzymałe jak tytanowe i także dobrze integrują się z tkanką kostną. Niemniej nie wszyscy maja doświadczenie z robieniem takich wszczepów.

Implanty są również zróżnicowane pod kątem czasu oczekiwania na efekt. Mowa tutaj o jednej fazie albo dwóch fazach. Te pierwsze zakłada się w czasie jednej wizyty i po takiej wizycie od razu pacjent opuszcza gabinet z gotowym zębem. Nie zawsze jednak jest to faktycznie możliwe, czasami wymaga to wszystko więcej czasu. Szczególnie dotyczy to osób, które maja większe braki w uzębieniu. Wtedy raczej stosuje się dwufazowe implanty. Wtedy czeka się na wygojenie rany po wszczepieniu implantu i może to trwać nawet kilka miesięcy.

Rodzaj implantów powinien być dobrany przez specjalistów, oczywiście w porozumieniu z pacjentem, by spełniał oczekiwania estetyczne. Zawsze jednak ta ostateczna decyzja jest uzależniona od pacjenta, choć warto kierować się tym co będzie radził specjalista.

Przygotowanie implantów jest dla pacjenta w pełni bezpieczne, jednak trzeba liczyć się z tym, że stosowanie takiego leczenia jest kosztowne, ponieważ wszczepienie jednego implantu może sięgać kwot nawet kilku tysięcy złotych. Z drugiej strony jest to odtworzenie brakujących zębów w takiej formie, która jest najbardziej bliska naturalnej formule  uzębienia.

Jak znaleźć dobrego dentystę

Sporo osób zastanawia się pewnie jak można znaleźć sobie dobrego dentystę i do jakiego gabinetu się udać. To pytanie jest bardzo ważne i niezależnie od tego jak dbamy o zęby chcemy, by zajmował się nimi jak najlepszy specjalista. Od lat jest takie przekonanie, że wizyta u stomatologa wiąże się ze stresem i bólem. Obawiamy się również, że leczenie nie będzie skuteczne.

Co więc trzeba brać pod uwagę, gdy będzie się wybierało stomatologa? To pytanie jest bardzo istotne, dlatego krótko będziemy chcieli się tym zająć w tym wpisie. Dobry dentysta powinien spełnić kilka ważnych warunków. Najlepiej znaleźć kogoś z polecenia. Nie od dziś wiemy, że najlepsza reklama to zadowolony klient a tutaj oczywiście pacjent. Zanim więc wybierzemy stomatologa lepiej będzie pytać znajomych gdzie się leczą i czy z usług są zadowoleni.

Źródłem wiedzy będzie również internet. Warto zaglądać na fora czy strony różnych gabinetów i tam zapoznać się z opiniami internautów. Można też tam zapoznać się z przygotowaną ofertą. To źródło jednak traktujemy z dystansem. Trzeba bowiem pamiętać, że opinie w dużej mierze uzależnione są od osoby, a każdy może mieć inne oczekiwania.

Dobry dentysta – co wpływa na jego wybór

Istotnym czynnikiem przy wyborze dentysty może być cena. Warto prześledzić cenniki a potem dowiedzieć się o szczegóły oferty i zabiegów. Może się bowiem okazać, że ta niska cena wcale nie będzie taka korzystna dla nas. Aby uzyskać niską cenę może być tak, że lekarz będzie stosował tańsze, mniej trwałe materiały. Wybierając droższe zabiegi można liczyć na wyższą jakość usług i tym samym zabiegi mogą się okazać bardziej trwałe.

Dobrze będzie jeśli gabinet będzie oferował na miejscu także badania takie jak tomograf czy będzie dysponował pracownią protetyczną. Dzięki temu przez cały proces leczenia można być pod opieką jednej przychodni, a lekarz ma pełny wgląd w proces leczenia. To wygodne dla nas i także daje większą szansę na to, że to leczenie będzie skuteczne. Nie trzeba szukać kolejnego gabinetu, przenosić danych.

Najważniejsze – jakość usług medycznych

Oczywiście nie możemy zapominać o sposobie pracy lekarza. Dobry dentysta nie pracuje sam. Ma asystentkę stomatologiczną i tym samym może się skupić na leczeniu, a sam zabieg będzie też przeprowadzony sprawniej. Wiele można się dowiedzieć o lekarzu i tym jak wykonuje swoje zadania w trakcie pierwszej wizyty. Dobry dentysta na początek zadba o nasz komfort psychiczny. Wizytę rozpocznie od rozmowy, a w trakcie leczenia krok po kroku będzie wyjaśniał co dalej będzie się działo. Dzięki temu będzie można zobaczyć jak wygląda plan leczenia i uzyskać będzie można również informację o kosztach jakie z tym leczeniem będą się wiązały. Udając się do gabinetu oczywiście warto zwrócić uwagę na czystość, organizację pracy. Ważne będzie przygotowanie maseczek dla stomatologa i asystentki. Tak naprawdę drobne szczegóły mogą niekiedy mieć znacznie i wpływać na to jak proces leczenia będzie przebiegał, dlatego warto na nie zwracać uwagę.

Więcej na http://astratechdental.pl/

Previous Wyciskarki wolnoobrotowe z jednym i dwoma ślimakami
Next Aparat ortodontyczny bez pierścieni

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Witamina C w płynie – doskonała dla Twojej odporności

Znaczenie witamin dla naszego organizmu jest ogromne i jest to fakt niezaprzeczalny. Specjaliści zajmujący się medycyną wielokrotnie podkreślają, że warto dbać o suplementację witamin, by ich poziom w organizmie był

Life&Style 0 Comments

Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Planujesz wynająć lub kupić mieszkanie? Zwróć uwagę na jego lokalizację i otoczenie. Nie wszędzie będzie tak samo czysto. Mieszkanie przy ruchliwej ulicy Wynajem: Jeśli w planach masz tylko czasowy wynajem,

Life&Style 0 Comments

Zapobieganie powrotom do nałogu alkoholowego

Uzależnienie od alkoholu ma szkodliwy wpływ nie tylko na osobę, która wprowadza go do swojego organizmu, ale także na rodzinę, przyjaciół, całe społeczeństwo. Jak świat długi i szeroki, ludzie wprowadzali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź