Ikea – łóżka dla dzieci, w których można się zakochać

Ikea – łóżka dla dzieci, w których można się zakochać

Dlaczego tak kochamy firmę IKEA? Nie jest to pytanie, na które moglibyśmy udzielić jednej tylko odpowiedzi. Prawdą jest jednak to, że jej pomysły są inspirujące i niejednokrotnie nie tylko wprowadzamy je z przyjemnością w życie, ale również zastanawiamy się nad tym, jak to możliwe, że nikt nie wpadł na nie wcześniej. Gdy przyjrzymy się aranżacjom pokojów dziecięcych, szybko przekonamy się o tym, że takich nieoczywistych, ale fantastycznych pomysłów, jest w nich szczególnie wiele. Warto więc zastanowić się nad tym, czy nie powinny zagościć także w naszych domach. Oto subiektywny wybór tych, które można uznać za najciekawsze.

Łóżko inne niż wszystkie

Łóżko Ikea Kids to rozwiązanie, które z pewnością zasługuje na osobny artykuł. Nie brakuje przecież rodziców uważających, że to najciekawszy mebel, z którym kiedykolwiek mieli do czynienia. Tak naprawdę mamy w jego przypadku do czynienia nie z jednym, ale z aż trzema meblami, zostały one jednak połączone, aby dać dziecku łózko ze zjeżdżalnią prowadzącą do jego pokoju. Dziecko może dostać się do łóżka tak z wykorzystaniem niewielkiej drabinki, jak i wspomnianej już wcześniej zjeżdżalni. Ta ostatnia jest zresztą chyba najskuteczniejszym sposobem na rozpoczęcie dnia w najprzyjemniejszy z możliwych sposobów.

Łóżko niczym zamek

Innym rozwiązaniem, w którym można się zakochać, jest zamkowe łóżko piętrowe, idealne nie tylko dla małych księżniczek, ale i dla dzielnych rycerzy. W zestawie mieści się łózko piętrowe połączone zarówno z miejscem do zabawy, jak i z tym, które wydaje się idealne do przechowywania dziecięcych książeczek. Oczywiście, zamkowe łóżko inspirując nie narzuca rozwiązań, których nie da się zmienić. Kluczowe znaczenie niezmiennie ma więc gust dzieci. Łóżko, choć tak ciekawe, jest jednocześnie minimalistyczne. Jeśli więc chcemy, aby rosło wraz z dziećmi i zmieniało się z nimi, nic nie będzie nam stać na przeszkodzie.

Ściana wspinaczkowa – dziecięce łózko pełne wyzwań

Dzieci szczególnie aktywne są skarbami i utrapieniem dla swoich rodziców w tym samym czasie. Ikea jest jednak w stanie wykorzystać ich potencjał. Aktywne maluchy mogą skorzystać z łóżka, do którego jest przymocowany kawałek drewna. W rezultacie, droga do łóżka może stać się wspaniałą przygodą, a i wstawanie jest wcale nie mniej ciekawe. Łóżko znajduje się na podwyższeniu, przestrzeń bezpośrednio pod nim może stać się więc wspaniałym miejscem do zabawy. Z czasem można tam umieścić także biurko tworząc niezbędną w każdym pokoju strefę do nauki.

Domek na drzewie

Wiele dzieci marzy o własnym domku na drzewie, choć prawdą jest to, że zdecydowana większość nie ma szans na realizację tego marzenia. Na szczęście, Ikea ma coś, co nas pozytywnie zaskoczy – łózko przywodzące na myśl właśnie taki rustykalny domek na drzewie. Tradycyjnie, pod samym łóżkiem można zaangażować schowek na ubrania i pościel, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zamienić przestrzeń pod łóżkiem w miejsce zabaw. Atrakcyjność omawianego tu rozwiązania wynika także z tego, że domek na drzewie można też zmienić na łózko piętrowe, wykorzystywane zarówno regularnie, jak i jedynie od czasu do czasy.

Więcej pomysłów i przykładów urządzenia pokoju dziecka znajdziesz na http://coolturka.com.pl/

Previous Czy smartfony odstraszają nastolatków od narkotyków i alkoholu?
Next Rynek mieszkań na wynajem na Pradze Południe

Może to Ci się spodoba

Life&Style 1Comments

Import whisky rośnie o 30 proc

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

Life&Style 0 Comments

Dieta pudełkowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Chociaż dla wielu osób gotowanie to pasja, sposób na odpoczynek i czysta przyjemność, są jednak i tacy, którzy wolą spędzać swój czas poza kuchnią. Właśnie z myślą o nich coraz

Life&Style 0 Comments

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna (kosmetyczna) to kierunek w stomatologii, którego celem jest stworzenie pięknego uśmiechu, w którym piękno i zdrowy stan zębów odgrywają ważną rolę. Rola uśmiechu Atrakcyjny uśmiech to najskuteczniejszy sposób

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź