Idealny smartfon dla seniora

Idealny smartfon dla seniora

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń kierowanych do osób starszych. Oczywiście nie wszystkie z nich można określić jako przyjazne seniorom. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie kryteria powinny spełniać urządzenia, które mają być użytkowane przez osoby w starszym wieku.

Tym, co zdaje się mieć największe znaczenie jest przede wszystkim prostota obsługi. Litery w smartfonie nie mogą być nieczytelne. Ważne jest, aby opanowanie interfejsu nie stanowiło  żadnego problemu. Smartfon dla starszej osoby powinien mieć tylko te funkcje, które są naprawdę istotne. Trzeba bowiem pamiętać, że wiele funkcji nie tylko nie pomaga seniorom, ale przyczynia się do niepotrzebnego rozproszenia ich uwagi. W efekcie osoby starsze nierzadko podejmują decyzję o rezygnacji z użytkowania takiego telefonu.

Kiedy mówimy o smartfonach dla osób starszych, często podejmowanym tematem jest system operacyjny. Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki z nich w przypadku seniorów będzie najbardziej odpowiedni. Oczywiście idealnego oprogramowania nie ma. Oczywiście można robić rozmaite zestawienia i porównania, które mają pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji, ale trzeba pamiętać, że wybór oprogramowania jest zawsze kwestią indywidualną. Optymalnie więc, jeśli osoba, która będzie użytkowała telefon mogła przetestować rozmaite systemy operacyjne. Wówczas będzie mogła dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Ogromną rolę w przypadku seniorów odgrywa przyzwyczajenie. Jeśli osoba starsza miała już okazję poznać i opanować któryś z systemów operacyjnych, nie warto decydować się na jego zmianę, nawet jeśli zastosowane rozwiązania są bardziej atrakcyjne. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby postawić na taki system, którego obsługa jest możliwie jak najbardziej intuicyjna.

Mnóstwo uwagi poświęcane jest także wyświetlaczom. Słuszne jest założenie, że wyświetlacz w przypadku osoby starszej ma zdecydowanie większe znaczenie niż wówczas, gdy mówimy o smartfonie dla osoby młodej. Wyświetlacz powinien mieć duży i bardzo wyraźny ekran. Dzięki temu wzrok nie będzie się tak bardzo męczył. Nie będą się również rozmazywały litery. W przypadku seniorów ekran pięciocalowy to absolutne minimum. Jeśli chodzi o rozdzielność, to zasada jest w tym przypadku banalnie prosta. Im większa rozdzielczość, tym lepiej. Wysoka rozdzielność sprawia, że senior bez żadnego problemu może obsługiwać telefon. Nawet pogarszający się wzrok nie jest żadnym problemem.

Tym, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę są również szybkie tryby. Obecnie coraz więcej producentów nie zapomina o seniorach, traktując ich jako swoich potencjalnych klientów. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że mnóstwo telefonów może być uruchamianych w szybkich trybach. Nie trzeba więc długo czekać, aby otworzyły się wybrane kontakty czy chociażby kalendarz.

Tym, co może wpływać na chęć seniora do korzystania z telefonu jest również bateria. W tym przypadku zasada również nie jest zbyt skomplikowana: im bateria bardziej wytrzymała, tym oczywiście lepiej. Idealnie, jeśli pojemność akumulatora przekracza 4000 mAh.

Więcej informacji >>

Previous Areszt za napad na lombard
Next Ociepl swój dom ze składem budowlanym Elmas

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany w związku z zabójstwem

Kryminalni z Bielan wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji Policji w Warszawie zatrzymali poszukiwanego mężczyznę oskarżonego o zabójstwo oraz nielegalne posiadanie broni

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE 63 POLICJANTÓW

W Komendzie Stołecznej Policji odbyło się dziś ślubowanie 63 policjantów, w tym 10 policjantek. „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – pierwsze słowa roty ślubowania policjanci wypowiedzieli za

Wiadomości 0 Comments

Zabezpieczono podróbki o wartości 10 milionów złotych

Ponad 54 tys. podrobionych artykułów zabezpieczyli na terenie Wólki Kosowskiej stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki wspólnym działaniom na rynek nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!