Fontanny i rzymskie ognie – fajerwerki idealne na wesela!

Fontanny i rzymskie ognie – fajerwerki idealne na wesela!

Fajerwerki na weselu? Dlaczego nie! Dzięki nim można stworzyć wyjątkowy klimat podkreślający uroczystą celebrę i wspaniałe tło do zdjęć plenerowych!

Mnogość atrakcji na wesela powoduje, że Narzeczeni mają często twardy orzech do zgryzienia przy doborze tych najlepszych na ich dzień. Gdy liczy się stworzenie magicznej atmosfery, najlepszym wyborem będą fajerwerki – w tej roli świetnie sprawdzą się fontanny i rzymskie ognie, które są łatwe w odpaleniu i dają spektakularny efekt.

Czym dokładnie są fontanny i rzymskie ognie? Jak można je wykorzystać podczas przyjęcia weselnego? O czym należy pamiętać przy ich odpalaniu? Gdzie można je zakupić?

Fontanny i rzymskie ognie – co to jest?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych rodzajów fajerwerków. To nie tylko te, które rozbłyskują na niebie, ale również takie, które prezentują piękne pióropusze iskier blisko ziemi. Wśród nich najbardziej popularne to fontanny oraz rzymskie ognie – przy czym również one  nie wybuchają na ziemi ale są wystrzeliwane do góry tam „rozsypują” się kolorowe kulki bez wybuchu lub z wybuchem.

Fontanny to fajerwerki w kształcie stożka do ustawienia na ziemi, które sypią wokoło srebrnym, złotymi albo różnokolorowymi iskrami, czemu towarzyszy odgłos trzasków. Taki pióropusz ognia jest bardzo efektowny i może wznosić się do góry nawet na wysokość około 5 metrów! Fontanny na ogół działają przez około 20-25 sekund.

Z kolei rzymskie ognie mają postać rurek, z których wylatują fajerwerki. Najczęściej sztuczne ognie przypominają wtedy kolorowe kuleczki, które mogą rozrywać się z trzaskiem albo bez odgłosu. Zachwycają feerią kolorów! Rzymskie ognie najlepiej  przymocować do wbitego w ziemię palika. Nigdy nie odpalaj fajerwerków z ręki.

Zarówno fontanny, jak i rzymskie ognie są niekłopotliwymi fajerwerkami, które nie wymagają posiadania specjalnego doświadczenia, a także nie będą przeszkadzały sąsiadom. Dodatkowo, mają też bardzo atrakcyjne ceny. To powoduje, że są chętnie wybierane na różne imprezy, w tym też na wesela.

Jak wykorzystać fontanny i rzymskie ognie podczas wesela?

Fontanny oraz rzymskie ognie dają Nowożeńcom szeroką gamę możliwości – dzięki nim przyjęcie weselne może stać się jeszcze piękniejsze. Często stanowią one również tło do wykonania zdjęć plenerowych – świetliste rozbłyski fajerwerków wspaniale prezentują się na fotografiach.

Najczęściej sztuczne ognie tego rodzaju odpalane są w ogrodach przy domach weselnych lub restauracjach. Należy wtedy zadbać o odpowiednie przygotowanie przestrzeni – fontanny i rzymskie ognie należy umieścić na stabilnym gruncie, najlepiej na bruku lub betonie, z dala od drzew i krzewów.  Jeśli będą odpalane z trawy lub innego gruntu warto je przy palikować do ziemi.

Przy odpalaniu sztucznych ogni tego rodzaju należy pamiętać o tym, aby zrobić to po upewnieniu się, czy znajdują się one w pionowej pozycji i nie zagrażają innym osobom oraz mieniu. Zawsze zapoznaj się z instrukcją na której są napisane bezpieczne minimalne odległości od publiczności.

Fontanny i rzymskie ognie mogą być ustawione przy podjeździe, tworząc świetlisty ciąg. Także mogą być rozstawione jako tło do fotografii, na przykład na tarasie. Wybrane fontanny mogą być też stosowane we wnętrzach – mogą stanowić wspaniały dodatek do pierwszego tańca Nowożeńców.

Gdzie można zakupić fajerwerki na wesele?

Najlepiej zdecydować się na zakup w renomowanym, godnym zaufania sklepie, który działa legalnie i zapewnia bezpieczeństwo swoich wyrobów.

Nie powinniśmy decydować się na zakup sztucznych ogni z nieznanych źródeł, niedopuszczonych do obrotu w Polsce – możemy wtedy zakupić podrabiane, niebezpieczne fajerwerki, które mogą spowodować zagrożenie podczas odpalania lub nie dadzą oczekiwanego efektu.

Wyjątkowe sztuczne ognie, w tym także fontanny i rzymskie ognie, oferuje sklep z fajerwerkami PiroSklep.pl, który specjalizuje się w pirotechnice amatorskiej i pokazach pirotechnicznych. Wszystkie sztuczne ognie w asortymencie sklepu są badane przez niezależne laboratoria i oznakowane znakiem jakości i bezpieczeństwa CE.

Z pełną ofertą fontann i rzymskich ogni w sklepie PiroSklep można zapoznać się na jego stronie internetowej: https://www.pirosklep.pl/8-fontanny-i-rzymskie-ognie.

Zatem fontanny i rzymskie ognie to wspaniały wybór na wesele – te sztuczne ognie sprawią, że impreza nabierze ekskluzywnego, szykownego charakteru i na pewno na długo pozostanie w pamięci Nowożeńców i ich gości!

Previous Przechowywał na dyskach pornografię z udziałem małoletnich i posiadał narkotyki
Next Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

To był oszust nie policjant – kolejne zatrzymanie i areszt

Mokotowscy policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w przestępstwie metodą „na policjanta”. Zmanipulowany przez oszustów 72-latek wypłacił pieniądze z banku i dwukrotnie przekazał przestępcom gotówkę, tracąc w ten sposób

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni zabezpieczyli 500 gramów amfetaminy i marihuany

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. W ich mieszkaniach policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany i prawie 300 gramów amfetaminy. Za to przestępstwo

Wiadomości 0 Comments

Zgłosił własne porwanie

Mokotowscy policjanci zatrzymali 43-letniego obywatela Holandii, który chciał upozorować swoje porwanie przez trzech słowiańskojęzycznych mężczyzn. Jego wersja od samego początku wydała się mało prawdopodobna oficerowi dyżurnemu. Jednak mężczyzna bardzo się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!