Fontanny i rzymskie ognie – fajerwerki idealne na wesela!

Fontanny i rzymskie ognie – fajerwerki idealne na wesela!

Fajerwerki na weselu? Dlaczego nie! Dzięki nim można stworzyć wyjątkowy klimat podkreślający uroczystą celebrę i wspaniałe tło do zdjęć plenerowych!

Mnogość atrakcji na wesela powoduje, że Narzeczeni mają często twardy orzech do zgryzienia przy doborze tych najlepszych na ich dzień. Gdy liczy się stworzenie magicznej atmosfery, najlepszym wyborem będą fajerwerki – w tej roli świetnie sprawdzą się fontanny i rzymskie ognie, które są łatwe w odpaleniu i dają spektakularny efekt.

Czym dokładnie są fontanny i rzymskie ognie? Jak można je wykorzystać podczas przyjęcia weselnego? O czym należy pamiętać przy ich odpalaniu? Gdzie można je zakupić?

Fontanny i rzymskie ognie – co to jest?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych rodzajów fajerwerków. To nie tylko te, które rozbłyskują na niebie, ale również takie, które prezentują piękne pióropusze iskier blisko ziemi. Wśród nich najbardziej popularne to fontanny oraz rzymskie ognie – przy czym również one  nie wybuchają na ziemi ale są wystrzeliwane do góry tam „rozsypują” się kolorowe kulki bez wybuchu lub z wybuchem.

Fontanny to fajerwerki w kształcie stożka do ustawienia na ziemi, które sypią wokoło srebrnym, złotymi albo różnokolorowymi iskrami, czemu towarzyszy odgłos trzasków. Taki pióropusz ognia jest bardzo efektowny i może wznosić się do góry nawet na wysokość około 5 metrów! Fontanny na ogół działają przez około 20-25 sekund.

Z kolei rzymskie ognie mają postać rurek, z których wylatują fajerwerki. Najczęściej sztuczne ognie przypominają wtedy kolorowe kuleczki, które mogą rozrywać się z trzaskiem albo bez odgłosu. Zachwycają feerią kolorów! Rzymskie ognie najlepiej  przymocować do wbitego w ziemię palika. Nigdy nie odpalaj fajerwerków z ręki.

Zarówno fontanny, jak i rzymskie ognie są niekłopotliwymi fajerwerkami, które nie wymagają posiadania specjalnego doświadczenia, a także nie będą przeszkadzały sąsiadom. Dodatkowo, mają też bardzo atrakcyjne ceny. To powoduje, że są chętnie wybierane na różne imprezy, w tym też na wesela.

Jak wykorzystać fontanny i rzymskie ognie podczas wesela?

Fontanny oraz rzymskie ognie dają Nowożeńcom szeroką gamę możliwości – dzięki nim przyjęcie weselne może stać się jeszcze piękniejsze. Często stanowią one również tło do wykonania zdjęć plenerowych – świetliste rozbłyski fajerwerków wspaniale prezentują się na fotografiach.

Najczęściej sztuczne ognie tego rodzaju odpalane są w ogrodach przy domach weselnych lub restauracjach. Należy wtedy zadbać o odpowiednie przygotowanie przestrzeni – fontanny i rzymskie ognie należy umieścić na stabilnym gruncie, najlepiej na bruku lub betonie, z dala od drzew i krzewów.  Jeśli będą odpalane z trawy lub innego gruntu warto je przy palikować do ziemi.

Przy odpalaniu sztucznych ogni tego rodzaju należy pamiętać o tym, aby zrobić to po upewnieniu się, czy znajdują się one w pionowej pozycji i nie zagrażają innym osobom oraz mieniu. Zawsze zapoznaj się z instrukcją na której są napisane bezpieczne minimalne odległości od publiczności.

Fontanny i rzymskie ognie mogą być ustawione przy podjeździe, tworząc świetlisty ciąg. Także mogą być rozstawione jako tło do fotografii, na przykład na tarasie. Wybrane fontanny mogą być też stosowane we wnętrzach – mogą stanowić wspaniały dodatek do pierwszego tańca Nowożeńców.

Gdzie można zakupić fajerwerki na wesele?

Najlepiej zdecydować się na zakup w renomowanym, godnym zaufania sklepie, który działa legalnie i zapewnia bezpieczeństwo swoich wyrobów.

Nie powinniśmy decydować się na zakup sztucznych ogni z nieznanych źródeł, niedopuszczonych do obrotu w Polsce – możemy wtedy zakupić podrabiane, niebezpieczne fajerwerki, które mogą spowodować zagrożenie podczas odpalania lub nie dadzą oczekiwanego efektu.

Wyjątkowe sztuczne ognie, w tym także fontanny i rzymskie ognie, oferuje sklep z fajerwerkami PiroSklep.pl, który specjalizuje się w pirotechnice amatorskiej i pokazach pirotechnicznych. Wszystkie sztuczne ognie w asortymencie sklepu są badane przez niezależne laboratoria i oznakowane znakiem jakości i bezpieczeństwa CE.

Z pełną ofertą fontann i rzymskich ogni w sklepie PiroSklep można zapoznać się na jego stronie internetowej: https://www.pirosklep.pl/8-fontanny-i-rzymskie-ognie.

Zatem fontanny i rzymskie ognie to wspaniały wybór na wesele – te sztuczne ognie sprawią, że impreza nabierze ekskluzywnego, szykownego charakteru i na pewno na długo pozostanie w pamięci Nowożeńców i ich gości!

Previous Przechowywał na dyskach pornografię z udziałem małoletnich i posiadał narkotyki
Next Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Włamywał się do samochodów

Dyżurny komisariatu z żoliborskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu. Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowo-interwencyjna. Mundurowi zatrzymali obywatela Ukrainy. 19-latek spowodował straty sięgające 1350 złotych. Za to

Wiadomości 0 Comments

Grozili i żądali od pokrzywdzonego 100 000 złotych

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i kierowanie gróźb karalnych. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Paweł N. i Andrzej D. mieli żądać od niego 100 tysięcy

Wiadomości 0 Comments

Zapraszamy na wystawę „Jeden z nas”

W Białej Sali Komendy Stołecznej Policji została otwarta wystawa poświęcona majorowi Bolesławowi Kontrymowi ps. „Żmudzin”. Prezentację z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Żołnierzy Wyklętych przygotował asp. sztab. Robert Górski –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!