Dozór dla podejrzanego m.in. o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Dozór dla podejrzanego m.in. o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Policjanci z Targówka zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który najpierw nie chciał opuścić mieszkania zgłaszającej, a podczas policyjnych czynności szarpał jednego z funkcjonariuszy i zniszczył należący do niego telefon. W trakcie kontroli pojazdu 31-latka mundurowi zabezpieczyli kokainę i kilkaset białych tabletek, które przekazano do dalszej ekspertyzy kryminalistycznej. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

Policjanci z Targówka interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Rembielińskiej. Zgłaszająca wskazała im mężczyznę, który nie chciał opuścić jej lokalu. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków.

W trakcie interwencji 31-latek był agresywny. Nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Mężczyzna stawiał opór podczas obezwładniania, szarpał policjantkę za koszulę, zniszczył też jej telefon. Funkcjonariusze zatrzymali go.

Mundurowi skontrolowali samochód 31-latka przy użyciu psa wyspecjalizowanego w ujawniania narkotyków. Zabezpieczyli dwa foliowe zawiniątka z białym proszkiem, a także 9 plastikowych opakowań zawierających prawie 480 białych tabletek. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne opakowanie podobnych tabletek. Zabezpieczyli również od niego prawie 4 tys. złotych.

Mieszkaniec Ząbek w komisariacie został zbadany alkomatem, który wykazał u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po analizie zabezpieczonych substancji okazało się, że 31-latek posiadał kokainę. Tabletki zostały natomiast przekazane do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Prokurator wszczął śledztwo w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych materiałów postawił mężczyźnie zarzut za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, zmuszanie przemocą policjanta do odstąpienia od czynności służbowych wobec niego i zniszczenie należącego do funkcjonariusza mienia. Wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 31-latka policyjnego dozoru.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Previous Zgłosił własne porwanie
Next Pchnęła nożem swojego konkubenta, pokrzywdzony winą obarczył nieznanych sprawców

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bił pracowników sklepu, bo chcieli go powstrzymać przed kradzieżą

34-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za kradzież rozbójniczą. Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali Adam S., który wchodził do sklepów, pakował koszyk do pełna i wychodził nie płacąc. Kiedy pracownicy próbowali

Wiadomości 0 Comments

SKARB PAŃSTWA MÓGŁ STRACIĆ NAWET 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali na terenie województwa mazowieckiego nielegalną wytwórnię papierosów oraz magazyn do ich przechowywania. Podczas działań zatrzymano sześć osób, których przestępcza działalność

Wiadomości 0 Comments

3 miesiące aresztu dla podejrzanych o rozbój

Policjanci z wydziału kryminalnego z Targówka zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jak ustalili śledczy, 21 i 25-latek z innym nieustalonym dotąd mężczyzną najpierw pobili, a następnie okradli pokrzywdzonego. Obaj

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź