Dozór dla podejrzanego m.in. o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Dozór dla podejrzanego m.in. o posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych

Policjanci z Targówka zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który najpierw nie chciał opuścić mieszkania zgłaszającej, a podczas policyjnych czynności szarpał jednego z funkcjonariuszy i zniszczył należący do niego telefon. W trakcie kontroli pojazdu 31-latka mundurowi zabezpieczyli kokainę i kilkaset białych tabletek, które przekazano do dalszej ekspertyzy kryminalistycznej. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

Policjanci z Targówka interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Rembielińskiej. Zgłaszająca wskazała im mężczyznę, który nie chciał opuścić jej lokalu. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków.

W trakcie interwencji 31-latek był agresywny. Nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Mężczyzna stawiał opór podczas obezwładniania, szarpał policjantkę za koszulę, zniszczył też jej telefon. Funkcjonariusze zatrzymali go.

Mundurowi skontrolowali samochód 31-latka przy użyciu psa wyspecjalizowanego w ujawniania narkotyków. Zabezpieczyli dwa foliowe zawiniątka z białym proszkiem, a także 9 plastikowych opakowań zawierających prawie 480 białych tabletek. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci ujawnili kolejne opakowanie podobnych tabletek. Zabezpieczyli również od niego prawie 4 tys. złotych.

Mieszkaniec Ząbek w komisariacie został zbadany alkomatem, który wykazał u niego prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po analizie zabezpieczonych substancji okazało się, że 31-latek posiadał kokainę. Tabletki zostały natomiast przekazane do dalszych badań w laboratorium kryminalistycznym.

Prokurator wszczął śledztwo w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych materiałów postawił mężczyźnie zarzut za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, zmuszanie przemocą policjanta do odstąpienia od czynności służbowych wobec niego i zniszczenie należącego do funkcjonariusza mienia. Wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 31-latka policyjnego dozoru.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Previous Zgłosił własne porwanie
Next Pchnęła nożem swojego konkubenta, pokrzywdzony winą obarczył nieznanych sprawców

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka tysięcy stołecznych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało zgromadzenia, manifestacje oraz imprezy, które odbywały się w Warszawie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby

Wiadomości 0 Comments

Fałszywy kurier ponownie w rękach mokotowskiej policji

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali ponownie tego samego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Tym razem Patryk M. doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem na kwotę

Wiadomości 0 Comments

W co należy wyposażyć salon fryzjerski?

Dzięki ogromnej popularności różnego rodzaju usług fryzjerskich rozpoczęcie własnej działalności z tym związanej może być bardzo ciekawym pomysłem. Taki biznes potrafi być bardzo dochodowy, niezależnie nawet od tego, czy prowadzimy go

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!