Dlaczego warto posiadać podpórkę ergonomiczną pod plecy?

Dlaczego warto posiadać podpórkę ergonomiczną pod plecy?

Bóle pleców stanowią jedne z najczęstszych dolegliwości zdrowotnych i są główną przyczyną niepełnosprawności na świecie. Dotykają one 8 na 10 osób w jakimś okresie ich życia. Z powodu długiego siedzenia w pracy, prawie wszyscy potrzebują poduszki bądź oparcia dla krzesła, co ma pozwolić na uniknięcie bólów pleców oraz skorygowanie siedzącej postawy. Dolegliwości bólowe pleców powodują dyskomfort, napięcie mięśni, sztywność. Bóle wahają się od niskiego, rutynowego bólu do ostrego i nagłego. Wpływają na to: siedzący tryb życia, otyłość, zła pozycja do spania, niewłaściwa postawa ciała, stres.

Najważniejsze, co powinny zrobić osoby zmagające się z dolegliwościami bólowymi w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, to dbanie o aktywność fizyczną i regularne ćwiczenia.

Właściwa postawa ciała to kolejny istotny aspekt przy walce z bólami pleców

Ćwiczenia pomagają w łagodzeniu bądź zapobieganiu bólom, lecz dopiero ergonomiczne oparcie bądź ergonomiczne krzesło pomaga w utrzymaniu właściwej postawy ciała podczas siedzenia przez długie godziny.

To niewłaściwa postawa ciała stanowi jedną z głównych przyczyn bólów pleców. Gdy siedzimy przez długi czas, to ciężko jest utrzymać prawidłową postawę ciała. Przez długotrwałe siedzenie zwiększony jest nacisk na mięśnie pleców oraz krążków międzykręgowych, przez co mogą się nasilać dolegliwości bólowe. Dzięki odpowiedniemu oparciu wyrównuje się nasza postawa ciała, pleców oraz szyi. Zwyczajne krzesła nie gwarantują krzywizny oparcia. Dopiero zastosowanie oparcia lub urządzenia podtrzymującego plecy umożliwia wyprostowanie kręgosłupa oraz szyi. Ramiona zostają wypchnięte do tyłu, dzięki czemu zdjęty jest ciężar z dolnej części pleców.

Zalety oparcia

Dzięki oparciu zapewniony jest komfort oraz wsparcie w trakcie siedzenia podczas codziennej pracy. Zapewniona jest i utrzymywana długo właściwa postawa ciała.

Mniejsze ryzyko dolegliwości bólowych pleców

Dzięki oparciu zmniejszamy ryzyko wystąpienia bólów pleców, a także ucisku karku. Siedzisko gwarantuje głębokość, która jest konieczna do pełnego podparcia dolnej części pleców. Zmniejszony zostaje ból.

Poprawa postawy ciała

Większość ludzi nie umie zachować właściwej postawy ciała podczas siedzenia. Przez tradycyjne krzesła często siedzimy nieodpowiednio. Ergonomiczne oparcie jest gwarancją podparcia dla różnych partii ciała i zapobiega bólom pleców.

Mniejsze ryzyko wystąpienia bólu szyi

Dłuższe siedzenie bez podparcia szyi sprawia, że okolice ramion i karku stają się sztywne. Wynikiem tego może być gąbczasta niewydolność szyjna. Ergonomiczne fotele oraz ergonomiczne oparcia mają zagłówek, mający na celu podpieranie szyi oraz głowy. Całościowo podpierają one również całe ciało.

Oparcie stanowi wygodną oraz alternatywną opcję dla droższych sprzętów medycznych. Dodatkowo nie wywołuje działań niepożądanych, jak np. niektóre leki.

Rodzaje oparć

Rozmaite typy oparć pleców mogą działać na różne sposoby, aby złagodzić ból pleców.

Oparcie dla zmniejszenia bólów pleców

Dzięki ergonomicznej konstrukcji konturu oparcie doskonale dopasowuje się do pleców i działa niczym korektor postawy. Stanowi oparcie dla krzesła, doskonale dopasowujące się do anatomii kręgosłupa oraz zapewniające właściwe podparcie lędźwiowe. Jest wyposażone w oddychającą i zmywalną siateczkę, dzięki której możliwy jest przepływ powietrza chłodzącego nawet przy długich godzinach siedzenia.

Ten typ oparcia jest stosowany do leczenia bólów pleców w ich dolnych partiach, skoliozy, drętwienia, rwy kulszowej, skoliozy, zapalenia stawów, dyskomfortu podczas ciąży, rekonwalescencji po operacji, a także do poprawy niewłaściwej postawy ciała.

Podparcie lędźwiowe. Poduszka oparcia

Wielofunkcyjna poduszka oparcia lędźwiowego na dolegliwości bólowe pleców została zaprojektowana i wykonana naukowo z czułej pianki z pamięcią, co daje wsparcie i komfort. Gdy umieścimy poduszkę u podstawy krzesła, to przyniesie nam ulgę w dolnych partiach bólów pleców. Również ludzie, którzy długo siedzą w biurach, mogą korzystać z poduszek, które podtrzymują plecy. Gdy pracujemy na komputerze, nasza szyja i ramiona grawitują do przodu, przez co obciążamy plecy. Dzięki poduszce na plecy poprawimy swoją postawę i poczujemy ulgę w dolegliwościach bólowych. Oprócz biur, nadaje się ona także na podróże.

Poduszka z klinem łóżkowym

Klin łóżka stanowi poduszka trójkątna, której można używać do wspierania szyi w różnych pozycjach, w czasie snu albo siedzenia na łóżku, co poprawi krążenie krwi.

Urządzenie jest pomocne w korygowaniu postawy w trakcie siedzenia, pomaga też dostosować kręgosłup oraz zdjąć wagę i ucisk z dolnych partii pleców. Jest także wsparciem podczas siedzenia w pionowej pozycji. Poduszka pomaga odpoczywać szyi. Często używa się jej w celu uzyskania ulgi z takich powodów jak: chrapanie, problemy z oddychaniem, refluksy kwasowe, pieczenia, oparzenia, ból pleców w ciąży.

Korektor postawy

Jest on oparciem do roweru, stanowiącym pomoc w mechanicznym korygowaniu pozycji siedzącej. Redukuje bóle dolnych partii pleców i im zapobiega, a także odciąża kręgosłup. Stanowi ekonomiczną metodę na utrzymanie właściwej postawy kręgosłupa oraz miednicy.

Poduszka do odpoczynku dla nóg

Poduszka do odpoczynku dla nóg stanowi poduszkę pod kolana, mającą pomagać w łagodzeniu bólów po skręceniach kostki czy kolan. Możliwe jest też umieszczanie jej na kolanach. Dobrze wpływa na osoby po urazach oraz te, które są zmuszone do długiego siedzenia.

Oparcie dla pełnego odciążenia pleców

Gdy korzystamy z ergonomicznego oparcia, to możemy zachować właściwą postawę ciała podczas siedzenia. Jest to doskonałe oparcie do auta. Dodatkowe skrzydła gwarantują doskonałe podparcie lędźwiowe, a także są pomocne w komfortowym oraz właściwym siedzeniu na fotelu w biurze. Osoba ma możliwość szybkiego poruszania się bez wstawania z fotela i bez obciążania oraz wysuwania.

Używanie oparcia pleców dla zgładzenia ich bólów jest jedną z najskuteczniejszych metod na utrzymanie właściwej postawy ciała. Postaw zatem na wygodny, ekonomiczny sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych tej partii ciała.

Polecamy: podkładka pod plecy na fotel biurowy

Previous Co to jest intercooler?
Next Jak walczyć z otyłością?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Osiedle Forma Inwestycją Miesiąca w Warszawie!

Warszawska dzielnica – Praga Południe cieszy się bardzo dużą popularnością. Przyciąga nowych mieszkańców, a co za tym idzie deweloperów, którzy stawiają tam nowe budynki. Ci, którzy nie chcą pozostać w

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne. Z tego właśnie powodu wiele osób

Strefa Biznesu 0 Comments

Gdzie w Warszawie wykonać stronę internetową?

Własna strona internetowa nie stanowi dziś przewagi konkurencyjnej, lecz jej brak skazuje naszą firmę na niebyt. Nie możemy więc myśleć o niej jako o “dodatku” do naszego biznesu, bo jej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź