Czyszczenie wykładzin na sucho. Zobacz dlaczego warto!

Czyszczenie wykładzin na sucho. Zobacz dlaczego warto!

W prywatnych gospodarstwach domowych gruntowne porządki robimy co najmniej dwa razy do roku – na wiosnę i na zimę. W obiektach użyteczności publicznej taka konieczność zachodzi częściej. W obu przypadkach konieczne jest czyszczenie wykładzin dywanowych. To praca dość kłopotliwa, tzw. brudna robota, której efekty powinny być doskonale widoczne na pierwszy rzut oka. Tymczasem czyszcząc wykładziny szczotką oraz zwykłym detergentem ryzykujemy nie tylko ich uszkodzenie – niektóre wykładziny w ogóle nie powinny mieć kontaktu z wodą! – ale także wtarcie brudu w głębsze warstwy materiału zamiast jego usunięcia. Amatorskie czyszczenie wykładziny nie usunie także roztoczy oraz sierści zwierząt domowych. Wszelkie alergeny pozostaną na miejscu, brud także, a my zamiast czystych i pachnących wykładzin zyskamy jedynie złudzenie, że zrobiliśmy generalne porządki.

Jak wygląda metoda czyszczenia wykładzin na sucho?

Jak wspomniano, nie wszystkie rodzaje wykładzin tolerują pranie na morko. Na pewno kontaktu z wodą nie powinny mieć wykładziny o wysokim runie oraz wykładziny wełniane tkane typu Axminster. W przypadku wykładzin niemogących wchodzić w kontakt z wodą poleca się czyszczenie na sucho. Używa się do tego specjalnych preparatu w formie wiórków. Preparat Fiberdri stosuje się jako substancję czyszczącą oraz jako absorbent do mokrych plam. Wiórki wciera się w powierzchnię wykładziny i czeka aż wchłoną zanieczyszczenia oraz plamy. Czyszczenie wykładzin dywanowych w domu oraz czyszczenie wykładzin obiektowych odbywa się w taki sam sposób. Nie ma ryzyka uszkodzenie struktury włosia, przemoczenia wykładziny. Po wyznaczonym czasie wiórki odkurza się na sucho. Preparaty Fiberdri doskonale sprawdzają się na wykładzinach welurowych oraz na podłogach dystansowych czyli takich, pod którymi ukrywa się instalacje elektryczne, komputerowe, wodne i kanalizacyjnej, wentylacyjne, klimatyzacyjne itp. Nie ma wtedy ryzyka, że woda taką instalację uszkodzi.

Zalety czyszczenia na sucho

Czyszczenie na sucho to nie to samo, co pranie wykładzin (choć często nazywamy je potocznie praniem na sucho), ale jego efekt jest taki sam. Do niepodważalnych zalet czyszczenia na sucho należą:

  • możliwość czyszczenia najdelikatniejszych rodzajów wykładzin, które nie tolerują wody oraz płynnych detergentów
  • możliwość czyszczenia tzw. płytek dywanowych (podłóg dystansowych) bez obaw o uszkodzenie znajdujących się pod nimi instalacji
  • czyszczenie i równoczesne odplamianie wykładzin biurowych, obiektowych czy domowych
  • możliwość użytkowania wykładziny dywanowej natychmiast po zakończeniu procesu czyszczenia, co oznacza, że nie zachodzi konieczność przerw w pracy instytucji czy w użytkowaniu przestrzeni publicznej
  • możliwość czyszczenie dużych powierzchni po kawałku podczas rutynowego dnia pracy instytucji

Ile to kosztuje?

Z uwagi na duże gabaryty maszyn, ich wagę, oraz dużą ilość „osprzętu” firmy zajmujące się czyszczeniem wykładzin obiektowych i biurowych unikają prania wykładzin i dywanów w blokach mieszkalnych. Wiązałoby się to z dużymi problemami z zaparkowaniem samochodów „dostawczych”, znacznymi odległościami od miejsca postojowego do klatki schodowej oraz problemami z windami, które nie są przystosowane do przewozu tak dużego sprzętu. Z tego powodu cennik czyszczenia wykładzin dywanowych na sucho obejmuje powierzchnie biurowe powyżej 100 m2. Pranie wykładzin biurowych w Warszawie oferujemy zarówno na sucho jak i na mokro.

Czyszczenie na sucho z zastosowaniem proszków i wiórek czyszczących to cena 8,00 – 10,00 zł/m.

Zamów usługę i prania czyszczenia wykładzin u specjalistów!

Samodzielne próby wyczyszczenia bądź uprania wykładzin ułożonych na dużej powierzchni w obiektach użyteczności publicznej zawsze kończą się niepowodzeniem. To nie jest zadanie dla zwykłego personelu sprzątającego! Zamawiając czyszczenie wykładzin u specjalistów, mamy gwarancję, że wszyscy pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę z zakresu prania wykładzin i przechodzą regularne szkolenia dotyczące prawidłowego stosowania preparatów piorących. Etatowi pracownicy firmy zajmującej się wyłącznie praniem i czyszczeniem dywanów, wykładzin dywanowych oraz czyszczeniem wykładzin PCV są doskonale zorientowani we wszelkich nowościach dotyczących zarówno maszyn jak i preparatów czyszczących. Nie ma więc ryzyka, że użyją ich niezgodnie z przeznaczeniem.

Na życzenie klienta firma dostarcza opracowane analizy ryzyka przy podejmowaniu określonych czynności związanych z usługami porządkowymi. Średnia skuteczność prania przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn oraz adekwatnych do rodzaju wykładziny i zabrudzeń preparatów chemicznych wynosi  80 – 90 %.

Przełom zimy i wiosny to doskonały czas na czyszczenie wykładzin dywanowych w obiektach użyteczności publicznej i biurach. To czas gruntownych porządków, których kluczowym elementem jest właśnie odświeżenie podłóg, schodów czy tapicerki meblowej. Profesjonalne czyszczenie wykładzin w Warszawie warto polecić firmie TCH Service, która czyszczeniem i praniem wykładzin zajmuje się od początku swojej działalności.

Previous Ist ein Sofa statt einer Matratze eine gute Wahl?
Next Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wpadł podczas kolejnej wizyty w szpitalu

Jak może zakończyć się pozostawienie swoich rzeczy bez opieki przekonał się mężczyzna, który stracił saszetkę z pieniędzmi i dokumentami w szpitalu. Grodziscy kryminalni szybko ustalili, kto mógł je zabrać i

Wiadomości 0 Comments

Kupował psychotropy na sfałszowane recepty

39-latek został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego pod jedną z warszawskich uczelni wyższych. Funkcjonariusze znaleźli przy nim i w jego mieszkaniu ponad 100 tabletek oraz podrabiane blankiety recept.

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK – POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW !

Policja i Prokuratura poszukują świadków tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 8 sierpnia br. ok. godz. 15.30 na drodze wojewódzkiej nr 631 w Wólce Radzymińskiej w gm. Nieporęt.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!