Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Kostka brukowa narażona jest stale na ekstremalne warunki, w tym na powstawanie, czasem bardzo trudnych do usunięcia, plam. Tego typu nawierzchnia wymaga regularnego stosowania różnych zabiegów konserwacyjnych. W sezonie zimowym czyszczenie i mycie kostki brukowej jest praktycznie bezcelowe, jednakże w okresie kiedy zima ustępuje warto od razu zaplanować i przeprowadzić szereg zabiegów. Jak poradzić z zabrudzeniami na bruku, które powstały na nim po jesieni i zimie? Zapraszamy do lektury tekstu.

Zanieczyszczenia na kostce po zimie

Powierzchnia kostki brukowej po zimie zwykle jest bardzo zanieczyszczona i posiada trudne do usunięcia plamy. Zabrudzenia powstałe w okresie jesienno-zimowym nie zostały usunięte przez kilka miesięcy, a ujemne temperatury tylko je utrwaliły. Dodatkowo nawierzchnia nosi ślady zimowego posypywania jej piaskiem z solą. Efektem tego są wykwity solne oraz białe plamy. Często powstają także różnorodne zacieki, nie mówiąc już o zabrudzeniach, które zignorowane znajdują się na bruku od miesięcy czy nawet lat. Codzienne użytkowanie powierzchni naraża kostkę brukową także na plamy z oleju, benzyny czy ślady kół samochodowych – są one wyjątkowo uciążliwe do zmycia. Przez zimę w spoinach kostki oraz na jej powierzchni gromadzą się także różnorakie osady organiczne, które zmieniają kolor kostki i tworzą ogólnie nieprzyjemne wrażenie estetyczne. Wiosna to czas, kiedy warto wziąć się za porządki i dokładnie wyczyścić bruk na chodniku, wokół domu, na tarasie, na podjeździe i w każdej innej przestrzeni. Zabiegi konserwacyjne odmienią wygląd bruku.

Należy regularnie pozbywać się mchu z kostki brukowej

Niezbędna chemia i urządzenia do mycia kostki

Czyszczenie kostki brukowej nie obejdzie się bez zastosowania specjalnych środków. W przypadkach, kiedy konserwacja kostki prowadzona jest regularnie i wykonywane są na niej zabiegi impregnacyjne, do jej umycia wystarczy woda pod ciśnieniem. Zwykle jednak konieczny jest odpowiedni preparat do mycia kostki brukowej oraz specjalistyczne urządzenia, jak myjka ciśnieniowa czy profesjonalne szczotki. Środki wykorzystywane do czyszczenia powierzchni bruku muszą być bezpieczne dla zdrowia oraz przyjazne środowisku naturalnemu. Preparaty do mycia kostki brukowej nie mogą zawierać szkodliwych i żrących substancji. Zatem związki kwaśne, chlor czy wodorotlenek sodu są zabronione. Bezpieczna chemia do bruku nie tylko nie wpływa negatywnie na środowisko, ale także na samą powierzchnię kostki, to jest nie odbarwia budulca jednocześnie zapewniając doskonałe efekty czyszczenia. Idealne i bezpieczne środki czyszczące, najlepszy sprzęt oraz gwarancję zadowolenia zapewniają tylko profesjonalne firmy zajmujące się konserwacją powierzchni.

Dlaczego regularna impregnacja kostki jest ważna

Poza użyciem najwyższej jakości środków chemicznych do mycia bruku oraz wydajnych urządzeń ważne jest stosowanie regularnej impregnacji kostki brukowej. Wykonywanie zabiegów impregnacyjnych z wykorzystaniem najlepszych środków doskonale zabezpiecza nawierzchnię. Odpowiednio dobrane impregnaty tworzą warstwę ochroną, która zapobiega powstawaniu plam. Zaimpregnowany bruk nie chłonie wody, a jego powierzchnia bardzo łatwo się czyści. Dodatkowo środki impregnujące kostkę brukową ograniczają powstawanie przebarwień oraz minimalizują blaknięcie kostki w wyniku działania promieniowania słonecznego. Kolejne pozytywne działanie impregnatów, to uszczelnianie i wzmacnianie powierzchni bruku, co prowadzi do redukcji porowatości kostki. Efektem tego jest minimalizacja wystąpienia porostu mchów. Pielęgnacja i impregnacja kostki brukowej to skuteczna ochrona przed plamami.

Zaufaj specjalistom z TCH Service z Warszawy

Samodzielne czyszczenie bruku może nie dać zadowalających efektów. Z nieestetycznymi zanieczyszczeniami, które mogą powodować także niszczenie powierzchni trzeba sobie skutecznie poradzić. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. W mieście Warszawa działa firma TCH Service dostarczająca nowoczesne i efektywne rozwiązania. Konserwacja kostki brukowej przez fachowców z TCH Service wykonywana jest z wykorzystaniem bezpiecznych dla zdrowia oraz środowiska preparatów, które z wzorowym skutkiem czyszczą powierzchnię bruku. Technicy wykorzystują także nowoczesne urządzenia, które w połączeniu z najlepszymi na rynku atestowanymi środkami do mycia kostki brukowej gwarantują perfekcyjne rezultaty. TCH Service usunie z bruku każdą plamę i przywróci powierzchni dawny blask. Specjaliści z firmy wykonują także impregnację nawierzchni zapewniającą kostce bezpieczeństwo na długi czas i ochroniącą ją przez powstawaniem trudnych do usunięcia zabrudzeń. TCH Service świadczy swoje usługi na terenie każdej dzielnicy Warszawy, jak na przykład Wilanów, Wawer czy Białołęka. Usługi firmy dostępne są również w okolicznych miastach, jak Piaseczno oraz Legionowo. Fachowe usługi TCH Service zapewniają czyszczenie kostki brukowej z mchu, z oleju oraz każdego innego zabrudzenia. Konserwacja bruku z TCH Service to gwarancja zadowolenia i najlepszych efektów oraz atrakcyjna i przystępna cena.

Previous Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić
Next Jak skutecznie promować różne wydarzenia?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego Polacy pożyczają w parabankach?

Zarobki w naszym kraju wciąż nie są imponujące. W skutek tego wielu Polaków chcąc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany lub uratować się w kryzysowej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie pożyczki.

Strefa Biznesu 0 Comments

Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Alibiuro to wszystko to, czego każde biuro potrzebuje na co dzień i czego biuro może  potrzebować od czasu do czasu, więc także musi mieć to na podorędziu. Tego typu elementy

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie salonu fryzjerskiego?

Salony fryzjerskie to zakłady usługowe, które dominują w krajobrazie polskich miast i miasteczek. Decyzję o tym, aby otworzyć własny salon fryzjerski każdego roku wciąż podejmują nowe osoby. Sporządzenie biznesplanu to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź