Czy wiek i płeć decydują o tym, jaki smartfon wybierzesz?

Czy wiek i płeć decydują o tym, jaki smartfon wybierzesz?

Jeśli chodzi o preferencje dotyczące smartfonów, istnieją wyraźne różnice między płciami, powiedzmy badaczy rynku i testerów użyteczności. I te różnice mają wpływ na sukces urządzeń.

Badacze podkreślają, że płeć jest tylko jednym ze sposobów, w jaki sprzedawcy telefonów komórkowych różnicują swoje wyroby; innym jest na przykład wiek. Naukowcy podkreślają również, że ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni i kobiety mają te same możliwości. Ale to nie oznacza, że w ramach uogólnienia, mężczyźni i kobiety lubią te same rodzaje smartfonów, mówili.

Rozmawialiśmy z naukowcami i niektórymi typami przemysłu mobilnego, aby dowiedzieć się, jak różne są ich preferencje dotyczące telefonów i jakie cechy sprawiają, że jeden telefon jest bardziej atrakcyjny dla mężczyzn i kobiet niż inny.

Równy, ale inny

Jak w przypadku tak wielu rzeczy, trudno jest stwierdzić, czy różnice między preferencjami telefonicznymi mężczyzn i kobiet mają związek z wrodzonymi zdolnościami, czy też z różnicami społecznymi między płciami, twierdzą eksperci. Ale te różnice istnieją, podkreślają.

„Mężczyźni mają tendencję do bycia bardziej zaawansowanymi technologicznie, nie dlatego, że wiedzą więcej, ale dlatego, że zgłaszają to w ten sposób.” powiedziała Jessica Jourdan. Oparła swoje uwagi na tym, co widziała jako starszy naukowiec z Perceptive Sciences Corporation, firmy konsultingowej z Austin w Teksasie, która testuje urządzenia takie jak smartfony dla użyteczności. „Kobiety nie są mniej zaawansowane technicznie, po prostu inne”, powiedziała.

Kobiety często mogą być bardziej ostrożne, gdy po raz pierwszy podają skomplikowane urządzenie, takie jak smartfon, powiedział Jourdan.

„Na początku naszych testów kobiety powiedzą, że są bardziej onieśmielone, ale w końcu nie zrobią nic innego”, powiedział Jourdan. „W rezultacie mogą być bardziej przemyślane, mogą uważniej czytać instrukcje, gdzie mężczyzna po prostu wskoczy i będzie czytał instrukcje tylko wtedy, gdy utknie. Ale na koniec, kobiety będą bardziej entuzjastycznie nastawione do produktu, być może dlatego, że zainwestowały w niego więcej”.

Zapracowane kobiety, zapracowani mężczyźni

Michael Woodward, wiceprezes ds. produktów mobilnych dla biznesu w AT&T, powiedział, że z czasem nawet telefony komórkowe używane w biznesie „otworzyły drzwi do naszego życia osobistego”. Nasze życie osobiste jest zajęte, podkreślał, a mężczyźni i kobiety są czasem zajęci na różne sposoby.

Czasami, jak powiedział, kobiety mają tendencję do bycia bardziej zajętymi, zwłaszcza jeśli oprócz pracy zawodowej zarządzają harmonogramem rodziny, dodał. W rezultacie, wyzwanie w projektowaniu telefonów, które kobiety będą doceniać jest utrzymanie telefonów proste, powiedział. Zauważył, że nie oznacza to „dumbed-down”, ale raczej proste, jak w „użytkowe”.

„Niektóre kobiety są bardziej zajęte niż mężczyźni. Nie mają tyle czasu, aby dać krzywej uczenia się”, powiedział badacz Jourdan. „Jeśli jestem obiektem testowym w laboratorium, mogę mieć czas na przeczytanie instrukcji, ale jeśli mój trzylatek skacze na mnie, to może być inaczej.”

Jednak tego typu prostoty obsługi często brakuje w smartfonach. Z wyjątkiem iPhone’ów firmy Apple i urządzeń BlackBerry, smartfony były najbardziej zwróconym elektronicznym prezentem konsumenckim w sezonie wakacyjnym 2007. Według Opinion Research Corp., 21% zakupów smartfonów zostało zwróconych w tym sezonie.

Przeczytaj tu: http://tani-smartfon.pl/ o tym jak wybrać tani telefon.

Previous 10 najlepszych wskazówek dotyczących zatrudniania odpowiednich pracowników - zawsze na czas
Next Ręczna wyciskarka

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Dieta pudełkowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Chociaż dla wielu osób gotowanie to pasja, sposób na odpoczynek i czysta przyjemność, są jednak i tacy, którzy wolą spędzać swój czas poza kuchnią. Właśnie z myślą o nich coraz

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli jaka?

Choć pojęcie „nerwica zawodowa” na stałe weszło do powszechnego obiegu, trzeba wiedzieć, że jej objawy mogą być całkowicie różne. W obecnych czasach bardzo wiele osób pracuje w stresie, co przyczynia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź