Co to jest Chiller?

Co to jest Chiller?

Przemysłowe agregaty wody lodowej stosowane są w różnych aplikacjach, gdzie woda lodowa lub ciecz jest cyrkulowana przez urządzenia procesowe. Powszechnie używane do chłodzenia produktów i maszyn, agregaty wody lodowej są używane w wielu różnych zastosowaniach, w tym do formowania wtryskowego, cięcia narzędzi i matryc, żywności i napojów, chemikaliów, laserów, obrabiarek, półprzewodników i innych.

Funkcją agregatu przemysłowego jest przenoszenie ciepła z jednego miejsca (zwykle urządzenia lub produkt procesowy) w inne miejsce (zwykle powietrze na zewnątrz zakładu produkcyjnego). Do przekazywania ciepła do i z chłodni bardzo często wykorzystuje się wodę lub roztwór wodno-glikolowy, co może wymagać, aby chłodnia procesowa posiadała zbiornik i system pomp. Niezależnie od branży i procesu, upewnienie się, że posiadasz wystarczającą ilość chłodu jest kluczowe dla wydajności i oszczędności kosztów.

Jak działa Chiller?

W większości zastosowań chłodzenia procesowego, system pompujący cyrkuluje zimną wodę lub roztwór wodno-glikolowy z chillera do procesu. Ta chłodna ciecz usuwa ciepło z procesu, a ciepła ciecz powraca do chillera. Woda technologiczna jest środkiem, za pomocą którego ciepło jest przekazywane z procesu do chillera.

Chillery procesowe zawierają związek chemiczny, zwany czynnikiem chłodniczym. Istnieje wiele rodzajów czynnika chłodniczego i zastosowań w zależności od wymaganych temperatur, ale wszystkie one działają na podstawowej zasadzie sprężania i wymiany fazowej czynnika chłodniczego z cieczy na gaz i z powrotem na ciecz. Ten proces podgrzewania i chłodzenia czynnika chłodniczego oraz jego wymiany z gazu na ciecz i z powrotem stanowi cykl chłodniczy.

Cykl chłodniczy rozpoczyna się od wprowadzenia do parownika niskociśnieniowej mieszanki cieczy i gazu. W parowniku ciepło z wody technologicznej lub roztworu wody/glikolu zagotowuje czynnik chłodniczy, który zmienia go z cieczy pod niskim ciśnieniem na gaz pod niskim ciśnieniem. Gaz pod niskim ciśnieniem trafia do sprężarki, gdzie jest sprężany do gazu pod wysokim ciśnieniem. Gaz pod wysokim ciśnieniem trafia do skraplacza, gdzie powietrze z otoczenia lub woda ze skraplacza odbierają ciepło, aby schłodzić go do cieczy pod wysokim ciśnieniem. Ciecz pod wysokim ciśnieniem przemieszcza się do zaworu rozprężnego, który reguluje ilość ciekłego czynnika chłodniczego wprowadzanego do parownika, rozpoczynając w ten sposób cykl chłodniczy.

Istnieją dwa rodzaje skraplaczy stosowanych w agregatach chłodniczych: chłodzone powietrzem i wodą. Skraplacz chłodzony powietrzem wykorzystuje powietrze z otoczenia do chłodzenia i kondensacji gorącego czynnika chłodniczego z powrotem do cieczy. Może on być umieszczony wewnątrz agregatu chłodniczego lub zdalnie na zewnątrz, ale ostatecznie odrzuca ciepło z agregatu do powietrza. W skraplaczu chłodzonym wodą woda z wieży chłodniczej schładza i skrapla czynnik chłodniczy.

Jaki agregat chłodniczy jest najlepszy dla Twojego procesu?

Systemy agregatów chłodniczych różnią się wielkością i konstrukcją i są dostępne jako małe, zlokalizowane lub przenośne agregaty chłodnicze do mniejszych zastosowań lub duże, centralne agregaty chłodnicze przeznaczone do chłodzenia całych procesów.

Previous Jakie są opcje leczenia uzależnień?
Next Profesjonalne wsparcie w biznesie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wybór między drukowaniem na papierze niepowlekanym lub powlekanym

Do druku komercyjnego do wyboru są dwa rodzaje papieru, z których oba mogą być stosowane przez firmy poligraficzne w ramach wybranych wzorów. Są to papiery niepowlekane i papier powlekane. Różnica

Strefa Biznesu 0 Comments

Podstawowy sprzęt elektroniczny do biura

Każde biuro potrzebuje odpowiedniego wyposażenia, bez którego nigdy nie będzie przestrzenią sprzyjającą pracy. Urządzanie takiego miejsca jest zatem procesem wymagającym od nas zadbania o cały szereg spraw i elementów, które

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wyjść z długów? Ratunkiem może być upadłość konsumencka!

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które ma doprowadzić do umorzenia zobowiązań niezaspokojonych w toku postępowania upadłościowego. Ogłoszenie bankructwa jest często jedynym rozsądnym ratunkiem dla konsumenta, który stał się niewypłacalny z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź