Co musisz wiedzieć o drukowaniu pracy dyplomowej

Co musisz wiedzieć o drukowaniu pracy dyplomowej

Jeśli nadszedł czas, aby wydrukować i oprawić swoją tezę, musisz wykonać właściwe kroki. Tak, gruntowna weryfikacja pracy jest niezbędna i należy upewnić się, że jest ona sformatowana zgodnie z wymaganiami Uniwersytetu. Jednak trzeba też wiedzieć kilka rzeczy na temat oszczędzania pieniędzy na drukowaniu pracy, bez poświęcania jakości lub wpływu wizualnego. Oto kilka krytycznych wskazówek, które pomogą Ci to zrobić.

  1. Nie czekaj

Być może najważniejszą wskazówką jest to – nie czekaj, aż druk i oprawa będą zbyt pilne. Dajcie sobie co najmniej dwa do trzech dni. Przekonasz się, że większość innych drukarek może pobierać dodatkowe opłaty za pilną pracę, w trybie bezpośrednim możemy drukować tego samego dnia lub następnego dnia bez dodatkowych opłat – ale pamiętaj, aby przeznaczyć na to dodatkowy czas, ponieważ ruchliwe godziny w roku mogą nie pozwalać na ten sam dzień – oraz ułatwić sobie życie i pozostawić wystarczającą ilość czasu na złożenie wniosku do uniwersytetu.

  1. Zmień kolory hiperłączy

Chociaż możesz i powinieneś włączyć hiperłącza wbudowane w tekst, upewnij się, że zmieniasz ich kolor na pogrubiony czarny, a nie domyślny niebieski (lub inny). Pamiętaj, że drukowanie w kolorze kosztuje dodatkowo, więc niebieskie hiperłącza mogą automatycznie zwiększyć Twoje koszty, ale sprawdź, jak niektóre uczelnie mogą wymagać kolorowych linków.

  1. Kolory nagłówka i stopki

Twoje nagłówki i stopki są najprawdopodobniej stworzone w tzw. skali szarości. Choć może się wydawać, że nie jest to osobny kolor, to jednak jest on dla drukarki. Masz możliwość zmiany ich na czarno-białe, jeśli chcesz, przy jednoczesnym zapewnieniu, że informacje o nagłówku i stopce są obecne. Jako miła zaleta uboczna, zmiana tych obszarów na czarno-białe może sprawić, że informacje te będą bardziej wyróżniać się na tle innych, ale przy bezpośrednim odczycie mamy najniższe ceny za drukowanie pracy dyplomowej, więc nie martw się, jeśli liczba stron jest wyższa w kolorze.

  1. Dowód przeczytania

Nasza ostatnia wskazówka jest taka – przeczytaj swoją tezę przed zabraniem jej do drukarni. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, nie wspominając już o wszystkich bólach głowy związanych z odkrywaniem błędów, które nie tylko trzeba poprawić, ale które będą wymagały kolejnego wydruku.

Zapisuj zawsze tylko w formacie PDF w celu ostatecznego wydruku.

Przy zapisywaniu pliku pamiętaj, że możesz mieć wiele wersji, więc zawsze sprawdzaj, czy ostateczna wersja pdf jest wersją aktualną – zapisuj ją jako wersję 1,2,3,4 itd. aż będziesz w pełni usatysfakcjonowany, że ta opcja nazywa się wtedy WERSJĄ OSTATECZNĄ PDF.

Więcej na http://drukdlastudenta.pl/

Previous Uzależnienie od pornografii - jak je rozpoznać i jak leczyć?
Next Aranżacja dużej łazienki

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nasiona marihuany

Istnieją setki różnych gatunków nasion, lepiej znanych jako genetyka lub odmiany. Genetyka ta jest dostępna w różnych firmach, znanych jako „banki nasion”, a duża część sprzedaży tych nasion odbywa się

Life&Style 0 Comments

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn.

Life&Style 0 Comments

Czy wiek i płeć decydują o tym, jaki smartfon wybierzesz?

Jeśli chodzi o preferencje dotyczące smartfonów, istnieją wyraźne różnice między płciami, powiedzmy badaczy rynku i testerów użyteczności. I te różnice mają wpływ na sukces urządzeń. Badacze podkreślają, że płeć jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź