Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn. Niekiedy mogą boleć, przez co doskwiera nie tylko brak estetyki, ale i pojawiające się dolegliwości. Ich usuwanie jest często trudne, ale pojawia się opcja zabiegu, jakim jest mikropigmentacja blizn.

Mikropigmentacja blizn to alternatywa dla typowych zabiegów medycznych, nierzadko inwazyjnych, chirurgicznych metod, które mają na celu usunięcie powstałej blizny. Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu specjalnych pigmentów, dobranych do skóry w taki sposób, by uzyskać możliwie naturalny efekt, co sprawia, ze blizna staje się praktycznie niewidoczna.

Jest to kosmetyczna technika, stanowiąca jedną z odmian makijażu permanentnego. Mogą być nią maskowane blizny pourazowe, pooperacyjne, powstałe po oparzeniach, obejmujące zajęczą wargę, jak i plamy bielactwa. Do zabiegu wykorzystuje się barwniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego, które są neutralne dla organizmu i minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych. Sam zabieg jest bezpieczny podczas wykonywania.

Mikropigmentacja blizn jest metodą, której efekty mogą się utrzymać nawet do trzech lat. Wprowadzane w bliznę pigmenty mają za zadanie rozjaśnić ją lub przyciemnić, w zależności od tego, jakiego koloru jest skóra. Efekty końcowe zależne są nie tylko od rodzaju blizny, ale i późniejszej pielęgnacji tej okolicy oraz indywidualnych czynników, jak fizjologia czy grubość skóry, a także wiek pacjenta.

Przy zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów i narzędzi podczas wykonywania zabiegu, można liczyć na bezpieczną i przede wszystkim skuteczną mikropigmentację. Takie efekty gwarantuje doświadczony zespół specjalistów, którego ofertę można znaleźć na stronie https://www.mikrohair.pl/. Naturalne wyniki zabiegów, własne receptury pigmentów i eliminacja defektów estetycznych.

Previous W co należy wyposażyć salon fryzjerski?
Next Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Polecany laryngolog w Warszawie – Mille Medica

Wiosna kojarzy się nam zwykle z najpiękniejszą porą roku. Wszystko budzi się do życia, rozkwita. Ale jakże często właśnie wtedy jesteśmy najbardziej podatni na choroby, zwłaszcza układu oddechowego. Dochodzą do

Life&Style 0 Comments

Jak znaleźć dobrą nianię w Warszawie?

Mówi się, że znalezienie dobrej niani graniczy z cudem, idealna opiekunka natomiast porównywana jest do świętego Graala – ktoś kiedyś słyszał, ale gdzie można ją znaleźć, tego nie wie już

Life&Style 0 Comments

5 skutecznych metod na wybielanie zębów

Wybielanie zębów w to szereg różnego rodzaju usług mających na celu poprawę uśmiechu i tym samym komfortu pacjenta. Dlaczego wybielanie zębów jest takie popularne? Wybielanie zębów jest obecnie jednym z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź