Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn. Niekiedy mogą boleć, przez co doskwiera nie tylko brak estetyki, ale i pojawiające się dolegliwości. Ich usuwanie jest często trudne, ale pojawia się opcja zabiegu, jakim jest mikropigmentacja blizn.

Mikropigmentacja blizn to alternatywa dla typowych zabiegów medycznych, nierzadko inwazyjnych, chirurgicznych metod, które mają na celu usunięcie powstałej blizny. Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu specjalnych pigmentów, dobranych do skóry w taki sposób, by uzyskać możliwie naturalny efekt, co sprawia, ze blizna staje się praktycznie niewidoczna.

Jest to kosmetyczna technika, stanowiąca jedną z odmian makijażu permanentnego. Mogą być nią maskowane blizny pourazowe, pooperacyjne, powstałe po oparzeniach, obejmujące zajęczą wargę, jak i plamy bielactwa. Do zabiegu wykorzystuje się barwniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego, które są neutralne dla organizmu i minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych. Sam zabieg jest bezpieczny podczas wykonywania.

Mikropigmentacja blizn jest metodą, której efekty mogą się utrzymać nawet do trzech lat. Wprowadzane w bliznę pigmenty mają za zadanie rozjaśnić ją lub przyciemnić, w zależności od tego, jakiego koloru jest skóra. Efekty końcowe zależne są nie tylko od rodzaju blizny, ale i późniejszej pielęgnacji tej okolicy oraz indywidualnych czynników, jak fizjologia czy grubość skóry, a także wiek pacjenta.

Przy zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów i narzędzi podczas wykonywania zabiegu, można liczyć na bezpieczną i przede wszystkim skuteczną mikropigmentację. Takie efekty gwarantuje doświadczony zespół specjalistów, którego ofertę można znaleźć na stronie https://www.mikrohair.pl/. Naturalne wyniki zabiegów, własne receptury pigmentów i eliminacja defektów estetycznych.

Previous W co należy wyposażyć salon fryzjerski?
Next Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Jak ważny jest angielski w dzisiejszych czasach?

W dzisiejszym świecie bardzo ważna jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Oczywiście najbardziej popularny jest angielski, ale wiele osób dodatkowo wybiera także hiszpański, niemiecki, a nawet chiński. Nauka języków znacznie

Life&Style 0 Comments

Dla kogo jest makijaż permanentny brwi?

Brwi permanentne to rozwiązanie, które może pomóc w pozbyciu się kompleksów, jak również zdecydowanie ułatwić wykonywanie codziennego makijażu i skrócić jego czas. Piękne i symetryczne brwi są marzeniem wielu kobiet,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!