Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn. Niekiedy mogą boleć, przez co doskwiera nie tylko brak estetyki, ale i pojawiające się dolegliwości. Ich usuwanie jest często trudne, ale pojawia się opcja zabiegu, jakim jest mikropigmentacja blizn.

Mikropigmentacja blizn to alternatywa dla typowych zabiegów medycznych, nierzadko inwazyjnych, chirurgicznych metod, które mają na celu usunięcie powstałej blizny. Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu specjalnych pigmentów, dobranych do skóry w taki sposób, by uzyskać możliwie naturalny efekt, co sprawia, ze blizna staje się praktycznie niewidoczna.

Jest to kosmetyczna technika, stanowiąca jedną z odmian makijażu permanentnego. Mogą być nią maskowane blizny pourazowe, pooperacyjne, powstałe po oparzeniach, obejmujące zajęczą wargę, jak i plamy bielactwa. Do zabiegu wykorzystuje się barwniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego, które są neutralne dla organizmu i minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych. Sam zabieg jest bezpieczny podczas wykonywania.

Mikropigmentacja blizn jest metodą, której efekty mogą się utrzymać nawet do trzech lat. Wprowadzane w bliznę pigmenty mają za zadanie rozjaśnić ją lub przyciemnić, w zależności od tego, jakiego koloru jest skóra. Efekty końcowe zależne są nie tylko od rodzaju blizny, ale i późniejszej pielęgnacji tej okolicy oraz indywidualnych czynników, jak fizjologia czy grubość skóry, a także wiek pacjenta.

Przy zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów i narzędzi podczas wykonywania zabiegu, można liczyć na bezpieczną i przede wszystkim skuteczną mikropigmentację. Takie efekty gwarantuje doświadczony zespół specjalistów, którego ofertę można znaleźć na stronie https://www.mikrohair.pl/. Naturalne wyniki zabiegów, własne receptury pigmentów i eliminacja defektów estetycznych.

Previous W co należy wyposażyć salon fryzjerski?
Next Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

Okres przed narodzinami dziecka to niezwykle emocjonalny czas pełły przygotowań, stresu a także nauki o rozwoju i wychowaniu dzieci. Na rodzicach spoczywa ogromna odpowiedzialność prawidłowego przygotowania się na narodziny malucha,

Life&Style 0 Comments

Dieta odchudzająca – Oczekiwania i rzeczywistość

W Internecie istnieje ogromna liczba przeróżnego rodzaju diet, które mają za zadanie odchudzać. Prawdą jest, że na każdym kroku pojawiają się nowości, które również będą miały tę samą funkcję. Wiadomo,

Life&Style 0 Comments

Specjalne aplikacje na smartfony umożliwiają rozwiązywanie zadań z rodzicami

Dzieci otoczone nowymi technologiami coraz rzadziej chcą się uczą w analogowy sposób. Tradycyjne metody nauczania chociażby matematyki są mało atrakcyjne szczególnie dla tych uczniów, którzy nie przejawiają zdolności w tym kierunku. Dlatego by przekonać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź