Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn. Niekiedy mogą boleć, przez co doskwiera nie tylko brak estetyki, ale i pojawiające się dolegliwości. Ich usuwanie jest często trudne, ale pojawia się opcja zabiegu, jakim jest mikropigmentacja blizn.

Mikropigmentacja blizn to alternatywa dla typowych zabiegów medycznych, nierzadko inwazyjnych, chirurgicznych metod, które mają na celu usunięcie powstałej blizny. Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu specjalnych pigmentów, dobranych do skóry w taki sposób, by uzyskać możliwie naturalny efekt, co sprawia, ze blizna staje się praktycznie niewidoczna.

Jest to kosmetyczna technika, stanowiąca jedną z odmian makijażu permanentnego. Mogą być nią maskowane blizny pourazowe, pooperacyjne, powstałe po oparzeniach, obejmujące zajęczą wargę, jak i plamy bielactwa. Do zabiegu wykorzystuje się barwniki pochodzenia roślinnego lub mineralnego, które są neutralne dla organizmu i minimalizują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych. Sam zabieg jest bezpieczny podczas wykonywania.

Mikropigmentacja blizn jest metodą, której efekty mogą się utrzymać nawet do trzech lat. Wprowadzane w bliznę pigmenty mają za zadanie rozjaśnić ją lub przyciemnić, w zależności od tego, jakiego koloru jest skóra. Efekty końcowe zależne są nie tylko od rodzaju blizny, ale i późniejszej pielęgnacji tej okolicy oraz indywidualnych czynników, jak fizjologia czy grubość skóry, a także wiek pacjenta.

Przy zastosowaniu wysokiej jakości pigmentów i narzędzi podczas wykonywania zabiegu, można liczyć na bezpieczną i przede wszystkim skuteczną mikropigmentację. Takie efekty gwarantuje doświadczony zespół specjalistów, którego ofertę można znaleźć na stronie https://www.mikrohair.pl/. Naturalne wyniki zabiegów, własne receptury pigmentów i eliminacja defektów estetycznych.

Previous Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu
Next Czyszczenie kostki po zimie warto zaplanować już teraz

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Pobyt w Grecji był dla mnie jak reset absolutny

Aktorka spędziła pięć styczniowych dni w Atenach. Twierdzi, że nie zwiedzała dużo, delektowała się natomiast grecką kuchnią i rozmowami z mieszkańcami miasta. Bywała także w teatrach. Jej zdaniem współczesny teatr grecki stawia na mocne, politycznie

Life&Style 0 Comments

Odpowiednia dieta odmładza skórę

Dieta zapewniająca zdrowie i dobry stan skóry powinna być bogata w antyoksydanty – twierdzi Agnieszka Mielczarek. Coach zdrowia i prywatnie żona Pascala Brodnickiego udowadnia między innymi, że kiedy włączymy do swojego codziennego menu

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!