Autokomis – dobre miejsce, żeby kupić auto?

Autokomis – dobre miejsce, żeby kupić auto?

Wyszukanie dobrego samochodu używanego może być dużym problemem, jeśli mamy określone wymagania i nie chcemy z nich rezygnować. Czy autokomis to dobre miejsce, aby znaleźć idealne auto z drugiej ręki?

Komisy samochodowe działają na terenie całego kraju – możemy znaleźć je zarówno w dużych miastach, jak również w mniejszych miejscowościach. Oferują pojazdy różnych typów, głównie osobowe, które przekazywane są na sprzedaż przez właścicieli prywatnych, a także handlarzy samochodami.

Autokomisy na ogół prezentują nawet po kilkaset różnych modeli pojazdów – można zapoznać się z nimi na miejscu, co jest dużym plusem w porównaniu z poszukiwaniami samochodu przez ogłoszenia. Gdy chodzi o ceny, najczęściej plasują się na podobnym poziomie.

Autokomis – uwaga na usterki!

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup pojazdu z autokomisu, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, by nigdy nie ufać każdemu opisowi. Eksperci szacują, że nawet przeszło połowa aut używanych wystawionych na sprzedaż ma inny stan techniczny niż ten opisywany przez sprzedającego.

Zatem najlepiej samemu dokładnie sprawdzić auto, zaglądając we wszystkie możliwe zakamarki, zanim zdecydujemy się na zakup. W przeciwnym przypadku możemy stać się właścicielem uszkodzonego, drogiego w remoncie samochodu, który już na samym początku zacznie sprawiać spore trudności.

Jeśli nie mamy wiedzy w dziedzinie motoryzacji, możemy poprosić znajomego z większym rozeznaniem w tej kwestii. Także do dyspozycji są specjalne firmy oferujące usługi kompleksowej kontroli aut przed zakupem.

Co zamiast autokomisu?

Jeśli chodzi o autokomisy Warszawa to wiele ofert. Jeśli jednak nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo i zależy nam na zakupie sprawdzonego auta, warto zacząć poszukiwania w innymi miejscu.

Na szczególną uwagę zasługują oferty w salonach dealerskich marek – także tam można kupić pojazdy z drugiej ręki i to nadal w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Co więcej, na używane auto można otrzymać gwarancję!

Z aktualnymi ofertami w salonach można zapoznać się również przez internet.

Previous Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?
Next Wybieramy drukarkę

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 1Comments

Najdroższe OC jest w Warszawie – jak obniżyć cenę

Życie w Warszawie jest najdroższe w skali całego kraju. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, za które w stolicy płaci się najwięcej. Właśnie dlatego

Motoryzacja 0 Comments

Detailing samochodowy: co to jest?

Każdy właściciele samochodu stara się dbać o niego możliwie jak najlepiej. Trudno jednak zachować w idealnym stanie samochód, który jest regularnie użytkowany. Z czasem taki samochód stopniowo się brudzi. Jego

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź