Autokomis – dobre miejsce, żeby kupić auto?

Autokomis – dobre miejsce, żeby kupić auto?

Wyszukanie dobrego samochodu używanego może być dużym problemem, jeśli mamy określone wymagania i nie chcemy z nich rezygnować. Czy autokomis to dobre miejsce, aby znaleźć idealne auto z drugiej ręki?

Komisy samochodowe działają na terenie całego kraju – możemy znaleźć je zarówno w dużych miastach, jak również w mniejszych miejscowościach. Oferują pojazdy różnych typów, głównie osobowe, które przekazywane są na sprzedaż przez właścicieli prywatnych, a także handlarzy samochodami.

Autokomisy na ogół prezentują nawet po kilkaset różnych modeli pojazdów – można zapoznać się z nimi na miejscu, co jest dużym plusem w porównaniu z poszukiwaniami samochodu przez ogłoszenia. Gdy chodzi o ceny, najczęściej plasują się na podobnym poziomie.

Autokomis – uwaga na usterki!

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup pojazdu z autokomisu, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, by nigdy nie ufać każdemu opisowi. Eksperci szacują, że nawet przeszło połowa aut używanych wystawionych na sprzedaż ma inny stan techniczny niż ten opisywany przez sprzedającego.

Zatem najlepiej samemu dokładnie sprawdzić auto, zaglądając we wszystkie możliwe zakamarki, zanim zdecydujemy się na zakup. W przeciwnym przypadku możemy stać się właścicielem uszkodzonego, drogiego w remoncie samochodu, który już na samym początku zacznie sprawiać spore trudności.

Jeśli nie mamy wiedzy w dziedzinie motoryzacji, możemy poprosić znajomego z większym rozeznaniem w tej kwestii. Także do dyspozycji są specjalne firmy oferujące usługi kompleksowej kontroli aut przed zakupem.

Co zamiast autokomisu?

Jeśli chodzi o autokomisy Warszawa to wiele ofert. Jeśli jednak nie chcemy narażać się na niebezpieczeństwo i zależy nam na zakupie sprawdzonego auta, warto zacząć poszukiwania w innymi miejscu.

Na szczególną uwagę zasługują oferty w salonach dealerskich marek – także tam można kupić pojazdy z drugiej ręki i to nadal w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Co więcej, na używane auto można otrzymać gwarancję!

Z aktualnymi ofertami w salonach można zapoznać się również przez internet.

Previous Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?
Next Wybieramy drukarkę

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestnikami wypadków

W ubiegłym roku ciężarówki brały udział w 3377 wypadkach drogowych na polskich drogach. W 2006 roku tego typu zdarzeń był ponad 7,6 tys. – wynika z raportu opracowanego na potrzeby akcji „Profesjonalni

Motoryzacja 0 Comments

Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Wielu kierowców obawia się pozostawiania samochodów na ogólnodostępnych parkingach w centrach miast. O czym warto pamiętać wtedy, gdy chcemy zaparkować bez ryzyka? Niektórzy kierowcy nie spotykają się przez długie lata

Motoryzacja 0 Comments

Leasing i wynajem długoterminowy – samochód dla firmy

Nie dla każdej firmy zakup samochodów służbowych jest najkorzystniejszym wyjściem. Czasami o wiele lepiej jest zdecydować się na leasing lub wynajem, zwłaszcza, że w Polsce wciąż przybywa firm oferujących takie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!