Areszty tymczasowe za uprowadzenie dla okupu

Areszty tymczasowe za uprowadzenie dla okupu

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga od marca 2018 roku prowadzili sprawę uprowadzenia dla okupu mężczyzny, na konto którego zostały przelane pieniądze pochodzące z przestępstwa. Kilka dni temu na wniosek prokuratora zatrzymani do sprawy czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawa miała swój początek w marcu 2015 roku. Wówczas grupa zajmująca się dokonywaniem oszustw, działając wspólnie i w porozumieniu, uprowadziła dla okupu znanego sobie biznesmena – zaangażowanego w „pranie pieniędzy” pochodzących z przestępstwa, które miało charakter porachunkowy.

Wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia związanego z oszustwem bankowym. Pieniądze, które mężczyźni wyłudzili z konta klienta jednego z banków miały trafić do ustalonego kantoru i tam wypłacone.

Porywacze znęcali się nad uprowadzonym, grozili mu śmiercią. Wówczas właściciel  kantoru przekazał swoim oprawcom 100 tysięcy złotych, które zniknęły z konta poszkodowanego klienta banku.

37-letniemu Adrianowi K., 36-letniemu Sebastianowi B., 27-letniemu Patrykowi S. i 42-letniemu  Michałowi  S. zostały przedstawione zarzuty uprowadzenia dla okupu,  za co grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Czterech z zatrzymanych mężczyzn decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ i na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Previous Kryminalni odzyskali kolejny obraz
Next Bracia z zarzutami za przygotowanie dla fałszowania orzeczeń lekarskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci wyjaśnili sprawy włamań do warszawskich mieszkań

Na 2 miesiące trafiło do aresztu trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o włamania do warszawskich mieszkań. Operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu na Pradze Północ udowodnili 19 i

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI „PODRÓBKI”. ORYGINAŁY WARTE BYŁYBY PONAD 2,2 MLN ZŁ

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 4700 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi oraz wzornictwem znanych światowych marek, której wartość rynkowa oryginalnych egzemplarzy przekracza 2 miliony

Wiadomości 0 Comments

6 LIPCA 2017 – WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z PREZYDENTEM USA NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE

6 lipca br. o godz. 13:00 w Warszawie na placu Krasińskich przemówienie wygłosi Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump. Kierowcy autokarów, którymi do stolicy przybędą zorganizowane grupy osób chcących uczestniczyć

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!