Areszt za rozbój i wymuszenie rozbójnicze

Areszt za rozbój i wymuszenie rozbójnicze

Nawet do 12 lat więzienia może grozić 31-letniej kobiecie i jej 42-letniemu znajomemu, którzy podejrzani są o rozbój, wymuszenie rozbójnicze, kobieta również o usiłowanie rozbójnicze. Oboje zostali zatrzymani przez wolskich policjantów. Z ustaleń wynika, że mieli oni użyć przemocy wobec pokrzywdzonych i zabrać im telefony komórkowe. Niedługo po tym, zmusili ich do opuszczenia bazaru i wydania laptopa i innych rzeczy. Tego samego dnia kobieta miała grozić im zamachem na życie, jeśli oboje nie będą płacić jej pieniędzy przez następne kilka dni. Po usłyszeniu zarzutów karnych, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z Woli uzyskali informację, że kobieta z mężczyzną mieli napaść na pokrzywdzonych i zabrać im telefony komórkowe. Od razu podjęli w tej sprawie czynności, aby ustalić dokładne okoliczności zdarzenia oraz ustalić tożsamość osób za to odpowiedzialnych. Niedługo po tym trafili na trop 31-letniej kobiety i jej 42-letniego znajomego. Z wstępnych ustaleń wynika, że oboje mieli ich również zmusić do opuszczenia bazaru, gdzie przebywali oraz do wydania laptopa i innych rzeczy. Chwilę po tym, 31-latka miała grozić im zamachem na życie, jeśli przez kilka następnych dni nie otrzyma od nich pieniędzy w kwocie 100 złotych za każdy dzień.

Zatrzymana kobieta i mężczyzna zostali doprowadzeni do komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne dotyczące rozboju i wymuszenia rozbójniczego, kobieta dodatkowo usłyszała zarzut za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego i decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Previous Studia w WSB Warszawa – studia inżynierskie i licencjackie z wysokimi stypendiami i zniżkami
Next Komfortowy wypoczynek dla turystów w Warszawie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwana kobieta zatrzymana w Lwowie

Kolejna osoba, której poszukiwania objęły całą Europie, dzięki stołecznym kryminalnym trafiła do aresztu. 64-letnia Elżbieta W. ma na swoim koncie między innymi podżeganie do zabójstwa męża, za co została skazana

Wiadomości 0 Comments

WOLNIEJ ZNACZY BEZPIECZNIEJ – DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego i komend powiatowych prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzą, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości.

Wiadomości 0 Comments

Aresztowany za kradzieże samochodów

Kryminalni z Targówka dzięki własnym ustaleniom operacyjnym i przeprowadzonym działaniom dotarli do mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem dwóch samochodów. 35-letni Mirosław K. wpadł w ręce operacyjnych na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź