Areszt za napad na lombard

Areszt za napad na lombard

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu trafnie wytypowali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Spostrzegawczość jednego z funkcjonariuszy tego wydziału pracującego nad sprawą i jego doskonałe rozpoznanie w lokalnym środowisku przestępczym doprowadziły do ustalenia danych personalnych 26-latka. Za to przestępstwo napastnikowi grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Żmudna praca operacyjna i wnikliwa analiza nagrań z kamer monitoringu doprowadziły do ustalenia danych personalnych osoby, która 6 lipca tego roku z przedmiotem przypominającym broń palną napadła na lombard w centrum Warszawy. Mężczyzna zażądał od pracownika wydania biżuterii i zapakowania jej do położonego na ladzie plecaka. Ten jednak nie przestraszył się i zamiast „łupu” pokazał napastnikowi nóż na widok, którego 24-latek uciekł.

Jeden z policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu pracujący nad sprawą rozpoznał na nagraniach osobę, która była już wcześniej zatrzymywana do wielu innych przestępstw. Trzeba było więc tylko, jak najszybciej ustalić, gdzie aktualnie może przebywać mężczyzna i go zatrzymać. W czasie, kiedy policjanci szukali 26-lataka okazało się, że zaledwie dwa dni po jego zidentyfikowaniu mężczyzna wpadł na gorącym uczynku przestępstwa w sklepie podczas kradzieży perfum.

24-latek w prowadzonym przez prokuraturę rejonową Warszawa Śródmieście-Północ śledztwie usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo  zatrzymanemu grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o tyczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Previous Dwie kobiety zginęły na przejściu dla pieszych
Next Idealny smartfon dla seniora

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SKARB PAŃSTWA MÓGŁ STRACIĆ NAWET 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali na terenie województwa mazowieckiego nielegalną wytwórnię papierosów oraz magazyn do ich przechowywania. Podczas działań zatrzymano sześć osób, których przestępcza działalność

Wiadomości 0 Comments

Walendów Park – czy warto kupić tu mieszkanie?

O inwestycji Walendów Park coraz więcej możemy przeczytać w Internecie. Deweloperzy chętnie dzielą się z zainteresowanymi szczegółowymi informacjami dotyczącymi nowego osiedla, które powstanie w niedalekiej odległości od Warszawy i Nadarzyna.

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w ramach realizacji spraw kradzieży z włamaniem do samochodu zatrzymali 34-letniego Sławomira L. Mężczyzna najprawdopodobniej włamał się do kia na terenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź