Areszt za fałszywe powiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego

Areszt za fałszywe powiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zawiadomienie o zagrożeniu, które w rzeczywistości nie istniało. Krystian R. telefonując na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w Komendzie Stołecznej Policji. Za popełnione przestępstwo 41-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.

Krystian R. był już w przeszłości karany za to samo przestępstwo przez sąd rejonowy w Zgorzelcu. Tym razem, będąc w Warszawie „dla żartów”, zatelefonował na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział, że podłożył ładunek wybuchowy w Komendzie Stołecznej Policji.

Policjanci bardzo szybko dokonali sprawdzenia pirotechnicznego całego budynku oraz jego otoczenia, nie potwierdzając wcześniejszych doniesień. Równocześnie z tymi czynnościami były prowadzone działania mające na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie osoby, która zaalarmowała służby ratunkowe oraz policję.

Zaledwie kilkadziesiąt minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się tego przestępstwa.

41-latek swoim zachowaniem stworzył sytuację mającą na celu wywołanie przekonania o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w znacznych rozmiarach. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn Krystianowi R. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous Tymczasowy areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym
Next Poszukiwana za zabójstwo - zatrzymana

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Groził nożem swojej konkubinie, w mieszkaniu miał blisko 0,5 kg marihuany

Policjanci z Ursusa zatrzymali 43-latka, który groził nożem swojej konkubinie oraz posiadał w mieszkaniu blisko 0,5 kg marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa i został objęty policyjnym dozorem.

Wiadomości 0 Comments

11-latka odpowie za kradzież telefonów komórkowych

11-latka stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich za popełnione przestępstwo. Uczennicę zatrzymali policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii w związku z kradzieżą telefonów komórkowych, której dopuściła się w ubiegłym

Wiadomości 0 Comments

13 poszukiwanych zatrzymanych w ciągu dwóch dni

Podczas dwóch dni wolscy i bemowscy policjanci zatrzymali 13 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Dwanaście osób było poszukiwanych nakazami doprowadzenia za różnego rodzaju wykroczenia i przestępstwa, jedna była poszukiwana listem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!