5 osób zatrzymanych, zabezpieczone pieniądze i narkotyki

5 osób zatrzymanych, zabezpieczone pieniądze i narkotyki

Śródmiejscy kryminalni zorganizowali zasadzkę i zatrzymali 5 osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających i handel nimi. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli między innymi marihuanę, ponad 30 000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa, środki chemiczne oraz specjalistyczne urządzenia służące do uprawy konopi indyjskiej. Za przygotowanie do uprawy, handel marihuaną i jej posiadanie 29-letniemu Michałowi B. może teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali czterej mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu Michała B. na 3 miesiące.

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału kryminalnego doprowadziła ich do Michała B. Kryminalni podejrzewali, że 29-latek handluje narkotykami nie tylko na terenie dzielnicy Warszawa Śródmieście, ale także na terenie innych dzielnic i miejscowości.

Policjanci ustalili dane personalne mężczyzny, miejsce jego zamieszkania oraz samochód, którym się porusza. Kiedy kryminalni zebrali już wszystkie niezbędne informacje dokładnie zaplanowali i zorganizowali zasadzkę, w efekcie której zatrzymali Michała B. i osoby zaopatrujące się u niego w narkotyki.

Jedna z nich widząc interweniujących policjantów próbowała uciec z samochodu 29-latka i pozbyć się po drodze „dilerki” z dopiero, co kupioną marihuaną. 34-letni Michał B. został zatrzymany po krótkim pościgu, a porzucone narkotyki zabezpieczone, jako dowód w sprawie.

Jeszcze tego samego dnia śródmiejscy policjanci w jednej z podwarszawskich miejscowości przeszukali dom, w którym mieszka 29-letni Michała B. W kuchni funkcjonariusze znaleźli młynek z resztkami marihuany, a w szafce nad okapem ukryte były zgrzewane pakiety z foli z marihuaną oraz ponad 30 000 złotych mogące pochodzić z narkotykowych transakcji. W sypialni natomiast policjanci znaleźli broszury dotyczące domowej uprawy konopi indyjskiej.

Policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu piwnicy. Tam znaleźli komplet specjalistycznych urządzeń, systemów wentylacji, nawilżania, oświetlenia, środki chemiczne wspomagające wzrost roślin oraz namioty służące do ich domowej uprawy.

Współpraca ze śródmiejską prokuraturą oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły śledczym na postawienie 29-letniemu Michałowi B. zarzutów przygotowania do uprawy konopi indyjskiej, posiadania narkotyków i handlu nimi, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostali zatrzymani mężczyźni 26-letni Piotr O., 34-letni Michał B., 29-letni Bartłomiej Sz., 28-letni Tomasz J. usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Im za to przestępstwo może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Previous 18 zarzutów w recydywie za włamanie do samochodów
Next Zarzuty za kradzież karty płatniczej i dokonane transakcje

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków i zatrzymali podejrzanego

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym i podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli w sumie 435 gramów kokainy i marihuany, a także

Wiadomości 0 Comments

16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych

Wiadomości 0 Comments

Fałszywy policjant wpadł w zasadzkę

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępca wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź