16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz biżuterię i zegarki warte około 350 tysięcy złotych. 16-latek był poszukiwany przez policję i sąd, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem sąd zdecydował o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni po przyjęciu zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

16-latek ukrywał się przed organami ścigania, był już poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odwiedzili jego dziewczynę, tam też podczas interwencji zatrzymali chłpaka, który ukrył się przez funkcjonariuszami na dachu budynku.

Jak wskazują materiały sprawy, młody człowiek najprawdopodobniej wyłudził łącznie ponad 550 tysięcy złotych, część to gotówka, złotówki, euro i dolary, około 200 tysięcy złotych, a do tego biżuteria i zegarki o wartości około 350 tysięcy.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się przestępczością nieletnich zgromadzili materiał i doprowadzili zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, tam zdecydowano o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Previous Aresztowany za kradzieże samochodów
Next Dotkliwie pobił, trafił do aresztu na trzy miesiące

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nie przechodź obojętnie obok. Zareaguj! Zadzwoń, gdy komuś zagraża wychłodzenie

Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na

Wiadomości 0 Comments

NARKOTYKI DOPALACZE… CZYLI WYNISZCZAM SIĘ OD ŚRODKA

Mokotowscy policjanci z zespołu prewencji kryminalnej rozmawiali ze studentami Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie o tym, że narkotyki i dopalacze wyrządzają ogromne i nieodwracalne szkody z organizmie człowieka,

Wiadomości 0 Comments

Dozór za znęcanie się nad matką, zakaz kontaktowania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Na wniosek policjantów z Białołęki, prokurator zastosował dozór wobec 40-letniego mężczyzny zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad matką. Dodatkowo Jacek T. ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i musi opuścić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!