16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz biżuterię i zegarki warte około 350 tysięcy złotych. 16-latek był poszukiwany przez policję i sąd, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem sąd zdecydował o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni po przyjęciu zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

16-latek ukrywał się przed organami ścigania, był już poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odwiedzili jego dziewczynę, tam też podczas interwencji zatrzymali chłpaka, który ukrył się przez funkcjonariuszami na dachu budynku.

Jak wskazują materiały sprawy, młody człowiek najprawdopodobniej wyłudził łącznie ponad 550 tysięcy złotych, część to gotówka, złotówki, euro i dolary, około 200 tysięcy złotych, a do tego biżuteria i zegarki o wartości około 350 tysięcy.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się przestępczością nieletnich zgromadzili materiał i doprowadzili zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, tam zdecydowano o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Previous Aresztowany za kradzieże samochodów
Next Dotkliwie pobił, trafił do aresztu na trzy miesiące

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próbował wyrwać kobiecie torebkę, przewrócił ją, bił i kopał

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia próbując zabrać pokrzywdzonej 46-latce torebkę. Napastnik został zatrzymany po krótkim pościgu. 27-latek usłyszał już zarzuty. Za

Wiadomości 0 Comments

Konopie uprawiali na działce

Kryminalni z Bielan kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie legionowskim zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, ponad kilogram suszu roślinnego oraz sprzęt potrzebny do

Wiadomości 0 Comments

Zaatakował butelką skradzionego piwa

Policjanci z Mokotowa na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 24-latek wyszedł ze sklepu z piwem nie płacąc za nie. Pracownik ochrony próbował ująć Bartłomieja T., wtedy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!