16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

16-latek podejrzany o oszustwo „na policjanta”

Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz biżuterię i zegarki warte około 350 tysięcy złotych. 16-latek był poszukiwany przez policję i sąd, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem sąd zdecydował o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni po przyjęciu zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

16-latek ukrywał się przed organami ścigania, był już poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odwiedzili jego dziewczynę, tam też podczas interwencji zatrzymali chłpaka, który ukrył się przez funkcjonariuszami na dachu budynku.

Jak wskazują materiały sprawy, młody człowiek najprawdopodobniej wyłudził łącznie ponad 550 tysięcy złotych, część to gotówka, złotówki, euro i dolary, około 200 tysięcy złotych, a do tego biżuteria i zegarki o wartości około 350 tysięcy.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się przestępczością nieletnich zgromadzili materiał i doprowadzili zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, tam zdecydowano o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Previous Aresztowany za kradzieże samochodów
Next Dotkliwie pobił, trafił do aresztu na trzy miesiące

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK – POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW!

Policja i Prokuratura poszukują świadków tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. W wyniku tej tragedii po

Wiadomości 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Wiadomości 0 Comments

Jakie prawa ma osoba zatrzymana przez Policję?

Zatrzymanie przez policję to zdarzenie, w którym należy odpowiednio się zachować. Niezależnie od przyczyny zatrzymania, zatrzymanemu przysługują pewne prawa, ale także i obowiązki. Warto mieć świadomość zarówno jednych, jak i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!